• In English
 • Дмитро Кулеба: Дипломати зміцнюють безпеку України за трьома напрямами: союзники, санкції та зброя
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 05 листопада 2021 року о 07:44

  Українська дипломатія зміцнює безпеку нашої держави, працюючи за трьома ключовими напрямами: мобілізуючи союзників, забезпечуючи санкційний, політичний та дипломатичний тиск на державу-агресора та забезпечуючи отримання українським військом сучасної зброї.

  Про це Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів у четвер, 4 листопада, в ефірі телеканалу 1+1.

  «Завдання дипломатів в умовах збройної агресії проти нашої держави полягає в зміцненні безпеки України за трьома напрямами. Ми зміцнюємо партнерство із союзниками, забезпечуємо їхній тиск, зокрема санкційний, на державу-агресора, та домовляємося про постачання зброї для українського війська», — заявив Міністр.

  У цьому контексті, Дмитро Кулеба особливо відзначив важливу роботу Президента України Володимира Зеленського у Глазго, де Глава держави провів важливі переговори зі світовими лідерами, зокрема Президентом США, Канцлеркою Німеччини, Генеральним секретарем НАТО.

  «Безпекова ситуація на Донбасі була у пріоритеті Президента України на всіх цих переговорах. Президент мобілізував союзників на підтримку нашої держави в умовах російської агресії», — додав Міністр.

  Дмитро Кулеба особливо відзначив успішний розвиток стратегічного партнерства зі США. Зокрема, він висловив задоволення чіткою позицією Вашингтона на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

  «Наступного тижня я буду у Вашингтоні, де ми з державним секретарем США Ентоні Блінкеном проведемо засідання Комісії стратегічного партнерства Україна-США, підпишемо нову Хартію стратегічного партнерства та виведемо нашу співпрацю на новий етап», — підкреслив Міністр.