• In English
 • Законодавчі механізми та сучасні підходи роботи – важливі фактори стабільного розвитку будівельного сектору Житомирщини
  Державна архітектурно-будівельна інспекція України, опубліковано 05 жовтня 2018 року о 13:38

  4 жовтня на Житомирщині відбулась нарада з учасниками містобудівного процесу, представниками місцевої влади та органами держархбудконтролю.

  У заході взяли участь директор Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації Євген Кульчицький, заступник начальника Управління – начальник відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Управління Держархбудінспекції у Житомирській області Сергій Сербін, заступник начальника Управління – завідувач сектору по проведенню перевірок Управління державного архітектурно-будівельного контролю Житомирської міської ради Олександр Магдюк та забудовники регіону.

  Однією з тем зустрічі стала системна відкрита комунікація між учасниками містобудівного процесу.

  Зокрема, у рамках зустрічі було презентовано нову онлайн-платформу «Прозора ДАБІ», що дозволяє забудовникам в оперативному режимі отримувати інформацію про кожен етап опрацювання поданих до Держархбудінспекції документів на будівництво. Вже на наступний день в системі можна побачити вхідний номер та кінцеву дату розгляду звернення. А далі – дізнатися про результат.

  Запровадження такого сервісу значно спрощує взаємодію суб’єктів містобудування із органом держархбудконтролю, робить її максимально прозорою і зрозумілою та усуває фактори гальмування містобудівних процесів в області. 

  Учасники наради також обговорили практичну реалізацію механізму «будівельної амністії», що надав можливість людям впорядкувати документацію на свої самобудови, а отже, вивести їх із статусу незаконних. Зокрема проаналізовано правові та організаційні положення наказу Мінрегіону № 158 від 3 липня 2018 року, яким затверджено порядок узаконення самочинно збудованих об’єктів незначного класу наслідків (СС1). 

  «Управління Держархбудінспекції готове йти на устріч кожному, хто прагне реалізувати своє право на забудову та узаконення об’єктів, які підпадають під «будівельну амністію», адже ми найперше зацікавлені у стабільному розвитку регіону та впорядкуванні сфери будівництва», - зазначив Сергій Сербін.

  На нараді також обговорено питання, пов’язані з розробкою містобудівної документації на місцевому рівні з врахуванням законодавчих змін та нових державних будівельних норм.