• In English
 • Італійські та українські фахівці пошуково-рятувального забезпечення польотів авіації обмінялися досвідом роботи
  Міністерство оборони України, опубліковано 05 жовтня 2018 року о 14:40

  У Вінниці, в рамках міжнародного військового співробітництва, з робочим візитом перебувала делегація фахівців з пошуково-рятувального забезпечення  збройних сил Італійської Республіки.

  Впродовж 3 днів офіцери провели низку зустрічей з українськими колегами Центру управління пошуково-рятувальним забезпеченням польотів авіації Збройних Сил України.

  Як зазначив керівник Центру полковник Ігор Богушев, в Збройних Силах України триває процес вдосконалення існуючої системи пошуково-рятувального забезпечення польотів авіації. Тож українським фахівцям дуже цікавий досвід інших країн у цій сфері. Більше того, враховуючи визначений керівництвом держави курс країни на зближення з НАТО, актуальними для України стають стандарти, що існують в арміях державах-членах Альянсу.

  «З італійською стороною раніше ми не зустрічалися, тож нам цікаво все. Головною метою цього візиту і темою наших зустрічей стало проведення пошуково-рятувальних операцій. Нас цікавить, як функціонує система пошуково-рятувального забезпечення в Італії, які сили та засоби залучаються, як проводиться підготовка фахівців пошуково-рятувальної служби, яка впроваджена система підготовки їх військових льотчиків. Зі свого боку, в ході брифінгів і презентацій ми розповіли, як все функціонує у нас», – розповів начальник Центру управління пошуково-рятувальним забезпеченням польотів авіації Збройних Сил України полковник Ігор Богушев.

  За його словами, досягти стандартів НАТО у сфері пошуково-рятувального забезпечення польотів авіації без подібної консультативно-дорадчої допомоги від країн Альянсу було б фактично не можливо. Тому побідні зустрічі з фахівцями армій країн-альянсу проводяться регулярно. Наприклад, велику допомогу у цих питаннях вже впродовж кількох років надають фахівці з США та Великої Британії.

  «Спільно з колегами із США та Данії будемо відпрацьовувати пошук та рятування в ході багатонаціональних навчань «Чисте небо-2018». Завдяки британській стороні вже підготовлені інструктори з бойового виживання. Зараз американські інструктори проводять підготовку українських інструкторів, які потім вже самостійно навчатимуть льотний склад бойовому виживанню відповідно до стандартів НАТО. Разом напрацьовуємо програми підготовки авіаційних рятувальників», – зауважив полковник Ігор Богушев.

  Він додав, що вдосконалюючи систему пошуку та рятування в Збройних Силах України, українські фахівці не просто «сліпо» копіюють американську чи британську методику, а передусім, враховують вітчизняні особливості, можливості держави та найголовніше – власний досвід пошуку та рятування, отриманий під час виконання завдань на сході країни.