• In English
 • Закон щодо розвитку «зеленої» енергетики дозволить виробникам оптимізувати торгову стратегію і збільшувати доходи
  Міністерство енергетики України, опубліковано 20 жовтня 2021 року о 13:29

  19 жовтня під головуванням першого заступника Міністра енергетики Юрія Власенка відбулася нарада стосовно обговорення законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії на ринкових засадах».

  У нараді взяли участь представники ДП «Гарантований покупець», «НЕК «Укренерго», НКРЕКП, USAID Проект енергетичної безпеки, профільних асоціацій з відновлюваної енергетики, а також компаній-виробників та інвесторів у ВДЕ.

  Законопроект було розроблено Міністерством енергетики і винесено на громадське обговорення у серпні цього року. Міненерго врахувало більшість зауважень, висловлених зацікавленими сторонами, і готове найближчим часом представити законопроект на розгляд Кабінету Міністрів для його подальшого подання до Верховної Ради.

  Документ передбачає запровадження системи Feed-in-Premium, або контрактів на різницю, для виробників з альтернативних джерел енергії замість фіксованих платежів за «зеленим» тарифом – Feed-in-Tariff. Це альтернативний механізм, який передбачає можливість для виробників виступати самостійним учасником ринку, оптимізувати свою торгову стратегію і збільшувати доходи. Така система успішно запроваджена у більшості європейських країн.

  Усі виробники «зеленої» електроенергії зможуть почати працювати за новим механізмом з моменту його запровадження.