• In English
 • Дмитро Кулеба: Ми працюємо над чотирма новими подіями Люблінського трикутника, втілюючи проактивну зовнішню політику в регіоні
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 20 жовтня 2021 року о 13:28

  Україна працює над організацією чотирьох подій у рамках Люблінського трикутника з Польщею та Литвою та активно розвиває цей регіональний альянс задля втілення проактивної зовнішньої політики нашої держави та зміцнення простору безпеки між Балтійським і Чорним морями.

  Про це Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів на онлайн-брифінгу у середу, 20 жовтня.

  “Люблінський трикутник з Польщею та Литвою - це один з регіональних альянсів, завдяки якому Україна стверджується як активний учасник міжнародної політики. Він входить до Стратегії зовнішньополітичної діяльності України та нового бачення міжнародної безпекової стратегії, в якій ми не будемо залежати від великих альянсів. Люблінський трикутник вже сьогодні зміцнює пояс безпеки між Балтійським і Чорним морями”, - заявив Міністр.

  Дмитро Кулеба нагадав, що Люблінський трикутник існує трохи більше року, і за цей час вже відбулися дев’ять зустрічей у його форматі. Три зустрічі міністрів закордонних справ, одна зустріч національних координаторів, дві зустрічі керівників відомств з національної безпеки, три зустрічі парламентарів.

  Глава української дипломатії повідомив, що Україна працює над проведенням до кінця цього року чотирьох нових подій в рамках Люблінського трикутника: зустрічі глав урядів, міжпарламентської асамблеї, підписання меморандуму національних молодіжних рад, зустрічі міністерств регіонального розвитку.

  “Нині на порядку денному ініціатива Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля провести засідання на рівні глав урядів країн Люблінського трикутника. Ми також працюємо над проведенням у грудні цього року у Варшаві засідання міжпарламентської асамблеї Люблінського трикутника за участі парламентарів України, Польщі та Литви”, - розповів він.

  Дмитро Кулеба наголосив, що діяльність Люблінського трикутника вийшла далеко за межі МЗС: “Інші органи влади звертаються до нас із запитами про організацію зустрічей у форматі Люблінського трикутника. Одним з останніх прикладів є ініціатива Міністерства розвитку громад та територій України провести тристоронню зустріч з литовськими і польськими колегами. Ми залюбки взяли в роботу цей запит і працюємо над його реалізацією”.

  За словами Міністра, формат Люблінського трикутника дуже добре сприйняли і громадянські суспільства, зокрема українська, польська та литовська молодь: “27 жовтня ми будемо приймати в МЗС учасників національних молодіжних рад України, Польщі та Литви, які підпишуть меморандум про створення Молодіжного Люблінського трикутника як міжнародного майданчика співпраці молоді у сфері культури та публічної дипломатії”.

  Глава МЗС України нагадав, що Люблінський трикутник закріплений і в нещодавно затвердженій Стратегії зовнішньополітичної діяльності України. Він відображає нову проактивну зовнішню політику нашої держави на рівні з Асоційованим тріо, Квадригою та Кримською платформою.

  “Люблінський трикутник активно розвивається та охоплює все нові ділянки взаємодії трьох країн на всіх рівнях: глав урядів, парламентів, громадянського суспільства”, - резюмував Міністр.