• In English
 • Закон про товарні біржі запрацював у повну силу
  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України, опубліковано 06 липня 2021 року о 12:12

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) звертає увагу учасників ринку, що 1 липня 2021 року набрав чинності новий Закон України «Про товарні біржі», в редакції Закону №738-ІХ від 19.06.2020, яким передбачені нові норми та вимоги до здійснення професійної діяльності на ринку.

  Так, чинним законодавством передбачено, що всі стандартизовані товари повинні торгуватися на біржах, які пройшли процедуру ліцензування в НКЦПФР, у разі їх бажання надалі здійснювати діяльність товарної біржі.

  Відтепер термін «товарна біржа», «оператор організованого ринку», «організований ринок» та похідні від них дозволяється використовувати у назві лише юридичним особам, які отримали відповідну ліцензію щодо діяльності з організації торгівлі продукцією на товарних біржах.

  Важливо, що ліцензована товарна біржа повинна здійснювати моніторинг біржових торгів та контроль за дотриманням учасниками біржових торгів правил біржі, у тому числі з метою запобігання маніпулюванню на товарній біржі та інсайдерській торгівлі.

  Нагадаємо, нещодавно Комісія вперше видала Українській енергетичній біржі ліцензії на здійснення професійної діяльності, відповідно до нових норм чинного законодавства.