Норми і правила, що раніше діяли в Україні, відрізнялися від вимог, які запроваджені в європейських країнах. Прийняття Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин» (№ 2042) було обумовлено необхідністю приведення вітчизняної нормативно правової бази до рівня розвинутих держав, що, в свою чергу, підвищує якість вітчизняних продуктів харчування, розширює ринки збуту та зміцнює їх позиції щодо конкуренції з іноземними товарами. На цьому в ефірі програми «Колос» на Українському радіо наголосив заступник директора департаменту – начальник управління державного контролю департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Микола Білоус.
Він відзначив, що сфера дії закону поширюється на контроль за харчовими продуктами, кормами, побічними продуктами та продуктами харчування, які ввозяться в Україну для споживання.
Також Микола Білоус звернув увагу, що для того, аби реалізовувати продукцію, необхідно виконувати міжнародні договори і відповідні зобов’язання України, зокрема, і щодо держав ЄС, де вимоги до продуктів харчування є дуже серйозними.
«На виконання зобов’язань України при підписанні Асоціації з європейською спільнотою вітчизняні санітарні заходи приводяться у відповідність до вимог ЄС, адже доступ будь-якої продукції на ринок іншої країни, зокрема і європейських держав, базується на тому, що компетентний орган оцінює законодавство, яким регулюється сфера контролю в тому чи іншому виді виробництва, та практичну реалізацію даного контролю. Тільки після позитивної оцінки відповідної системи відбувається доступ продукції на ринки тієї чи іншої держави», - відзначив Микола Білоус.