• In English
 • Впровадження енергоефективності – це не лише наше прагнення, а й пряме зобов’язання, - Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 27 квітня 2018 року о 12:30

  У нас є не тільки бажання впроваджувати енергоефективність в Україні, а в першу чергу – зобов’язання. І для цього на сьогодні вже затверджена вся необхідна база – Національний план дій з відновлювальної енергетики до 2020 року, Національний план дій з енергоефективності до 2020 року, Енергетична стратегія до 2035 року, Стратегія низьковуглецевого розвитку України до 2050 року. Їх впровадження – це наші зобов’язання як європейської держави. Про це на форумі «Енергоефективне партнерство’18» заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  «Україна до 2020 року має скоротити до 9% споживання первинної енергії. Щодо використання відновлювальних джерел енергії (ВДЕ), на сьогодні країна використовує лише 2,6% і за 2 роки Уряд планує збільшити цю цифру до 11%. У той же час, Європа поставила собі завдання до 2030 року збільшити до 27% ВДЕ у кінцевому енергоспоживанні, і це є світовим трендом. Тому зменшення енергоспоживання і розвиток відновлювальних джерел енергії – це наші зобов’язання, які імплементують Україну в європейський простір і наближують до енергонезалежності», — зазначив Геннадій Зубко.

  За його словами, кожен відсоток зменшення споживання по енергоносіях – це додаткові технології, робочі місця, зменшення валютного навантаження на бюджет країни і впровадження якісного сервісу.

  «Для нас є важливим впровадження ефективних інструментів, які вплинуть на відсотки зменшення енергоспоживання. І одним з таких інструментів є Фонд енергоефективності. Економічний ефект від його роботи дозволить — скоротити до 10 млрд куб. м споживання та імпорт газу, до 60 млрд грн – збільшити річну ємність нового ринку енергоефективності, до 10 млрд грн – нових податкових надходжень щороку і створити 75 тисяч нових робочих місць — для інженерних та будівельних кадрів, енергосервісної галузі та енергоменеджменту», — наголосив Геннадій Зубко.

  Головною умовою ефективної роботи Фонду енергоефективності попри фінансування, на думку Віце-прем’єр-міністра, є кваліфіковані кадри – енергоаудитори, проектні організації, енергосервісні компанії і головне – попит від муніципалітетів, які прагнуть зробити свої соціальні заклади енергоефективними і допомогти населенню впровадити енергоефективні заходи в житловому секторі.

  Нагадаємо, Фонд енергоефективності – це сучасний та комплексний інструмент для впровадження енергопродуктивності у житловому секторі, модель якого показала дієвість у країнах Східної Європи. Минулого тижня відбулись дві ключові події: підписання Фінансової угоди між Україною та ЄС (програма EE4U) щодо надання €50 млн безповоротного фінансування проектів Фонду та підписання у Вашингтоні угоди між Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, входить до системи світового банку), Європейським Союзом та Урядом Німеччини про створення спеціального Мультидонорського фонду для співфінансування нашого Фонду енергоефективності. Ці підписані домовленості забезпечують надійну фінансову та політичну підтримку на майбутні п’ять років. Співфінансування здійснюватиметься з Мультидонорського фонду, який разом з українським фондом надаватиме гранти на заходи з енергоефективності. Це свідчення потужної підтримки європейським співтовариством реформи енергоефективності, яка є для України пріоритетною.