• In English
 • Закликаємо аграріїв при розмінуванні земель користуватися послугами фахівців – це мінімізує ризики і збереже життя людей, – Ігор Безкаравайний
  Міністерство економіки України, опубліковано 03 жовтня 2023 року о 08:55

  Процес створення ринку послуг з розмінування є безальтернативним з точки зору завдань з пришвидшення очищення країни. Він вже запущений, є незворотнім, кількість пропозицій послуг сертифікованих операторів з часом буде постійно збільшуватись. Відтак українським фермерам, що прагнуть якнайшвидше очистити свої землі та почати працювати на них, потрібно виявити терпіння та в жодному разі не намагатися розмінувати землі власноруч, або за допомоги людей, які не мають відповідного фаху. Таку думку висловив координатор напрямку розмінування в Міністерстві економіки, заступник Міністра економіки Ігор Безкаравайний.

  «Надійшла інформація про трагічний випадок на Херсонщині. Де місцевий фермер за допомоги найманих працівників намагався розмінувати своє поле. Результат – підрив. Загинула людина. Вкотре звертаємося до аграріїв: процесом розмінування мають займатися виключно сертифіковані оператори та професійні сапери. Ми розуміємо фермерів, які хочуть якнайшвидше відновити свою діяльність, але наголошуємо, що потрібно користуватися послугами виключно фахівців – це мінімізує ризики і збереже життя людей», - зазначив Ігор Безкаравайний.

  За його словами, Уряд та Міністерство економіки роблять усе, аби пришвидшити процес очищення українських земель. Зокрема, за програмою пріоритетного розмінування земель сільгосппризначення обстежено понад 200 тис. га земель, з яких понад 120 тисяч га фермери вже використовують. Розпочато процес створення ринку послуг з розмінування. Міністерство економіки працює над спрощенням процедури отримання сертифікації для нових операторів ринку.

  «Ми працюємо 24/7 для того, щоб запустити процеси, які пришвидшать розмінування земель. На початку року у нас було в урядових інституціях біля 2 тисяч піротехніків. До кінця року буде 6 тисяч. Ми в рази збільшуємо кількість машин для розмінування. На сьогодні маємо вже 16 сертифікованих операторів, 29 – в процесі сертифікації, 40 – готуються до сертифікації. Реалізовано пілотний прое-кт з закупівлі послуг з розмінування, а в бюджеті на наступний рік на компенсацію аграріям, які купуватимуть такі послуги, закладено 2 млрд грн. Тобто робота триває. Буде ринок, який пришвидшить розмінування. Буде велика пропозиція операторів – сертифікованих, фахових. У аграріїв буде можливість очистити свої землі, не наражаючи нікого на небезпеку. Єдине, що ми просимо у людей, у бізнесу: дайте нам трохи часу», - зазначив Ігор Безкаравайний.

  Нагадаємо, для пришвидшення очищення території України Уряд також стимулюватиме розвиток інноваційних виробництв та розширюватиме рівень локалізації наявних виробництв протимінного обладнання. За словами Першого віце-прем’єр-міністра — Міністра економіки України Юлії Свириденко, розвиток ринку гуманітарного розмінування сприятиме додатковому залученню інвестицій у розбудову таких виробництв. На сьогодні в Україні вже сертифікована машина з підготовки грунту для розмінування, розроблена харківськими виробниками. Триває робота над локалізацією іноземних розробок та над вітчизняними розробками, які після сертифікації працюватимуть на очищення території країни від мін та снарядів, що не вибухнули.