• In English
  • Закликаю наших партнерів дзеркально відповідати на агресію Росії, – Володимир Гройсман під час зустрічі з Главою МЗС Польщі
    Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 30 листопада 2018 року о 21:06

    Санкції проти країни-агресора мають посилюватися, а відповіді на її зухвалі дії, чи то в Азовському морі, чи в іншому куточку світу, мають бути дзеркальними. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Міністром закордонних справ Республіки Польща Яцеком Чапутовичем.

    Глава Уряду зазначив, що наші країни мають історичну місію бути разом. І сьогодні, в умовах гібридної агресії проти України, дієва партнерська підтримка особливо затребувана. «Агресія Росії проти України і української демократії стосується не тільки нашої держави, а й інших західних країн. І я пропоную нашим партнерам вести дзеркальні дії проти Росії. Я прошу порушити це питання на рівні Євросоюзу, і особисто буду говорити про це в Брюсселі – під час моїх перемовин з керівництвом ЄС в середині грудня. Думаю, що дзеркальні дії можуть бути ефективними», - сказав Володимир Гройсман.

    За його словами, якщо російські війська зупиняють кораблі під різними прапорами у Керченській протоці, то і російські кораблі треба зупиняти у водах інших країн.

    Те ж стосується і добудови газогону «Північний потік – 2». Якщо росіяни вдавалися до газового шантажу України, то вони, певно, будуть шантажувати і Європу. «І це найперший ризик цього проекту, про який треба пам’ятати. Не говорячи вже й про економічні втрати інших країн, які сьогодні є транзитерами газу», - сказав Володимир Гройсман.

    За словами Глави Уряду, сьогодні треба зробити немало, аби Російська Федерація відмовилася від своїх агресивних дій. І це буде вагомий внесок в розбудову безпеки всього регіону.

    У свою чергу Яцек Чапутович зазначив: «Я недавно розмовляв з високим представником ЄС Федерікою Могеріні. Вона висловила солідарність з Україною в цей складний момент». За словами Міністра, Республіка Польща так само підтримує політику посилення санкцій проти країни –агресора, невизнання анексії Криму, засудження гібридної агресії та протидії проектам на кшталт «Північний потік-2».
    В ході розмови сторони також торкнулися питання економічної співпраці, перебігу реформ, обміну досвідом реформ, передусім в контексті децентралізації, і можливостей облаштування додаткових пунктів пропуску через державний кордон.

    «Питання прикордонного співробітництва у наших можливостях», - сказав Володимир Гройсман.

    Довідково

    Республіка Польща є одним із найбільших партнерів України в регіоні та світі. Саме Польща стала першою країною, яка визнала державну незалежність України в 1991 році.

    Польща залишається найбільшим торговельним партнером України серед країн Центрально-Східної Європи, другим ринком в ЄС та четвертим торговельним партнером за обсягами експортно-імпортних операцій у світі. У січні – жовтні 2018 року обсяг товарообігу склав 5,7 млрд дол. Тенденція до подальшого зростання обсягу двосторонньої торгівлі з Польщею зберігається.

    Основні статті товарної номенклатури експорту: чорні метали, електричні машини, руди, деревина і вироби з деревини, меблі. Основні статті товарної номенклатури імпорту: мінеральні палива, нафта та продукти перегонки, продукція хімічної промисловості. Основні сфери польських капіталовкладень: фінансова і страхова діяльність, переробна промисловість, виробництво металевих виробів, торгівля, виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна продукція.

    Закликаю наших партнерів дзеркально відповідати на агресію Росії,  – Володимир Гройсман під час зустрічі з Главою МЗС Польщі