• In English
 • Заява МЗС України щодо рішень Європейської Ради
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 15 грудня 2023 року о 15:41

  Міністерство закордонних справ України вітає історичне рішення Європейської Ради про відкриття переговорів щодо вступу України в Європейський Союз, ухвалене в Брюсселі 14 грудня.

  Як заявив Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, членство України в ЄС – це безпека і процвітання всієї Європи. Ніщо не зупинить нашу державу на її шляху до вступу в Європейський Союз.

  Ми вдячні нашим партнерам, які сприяли ухваленню цього важливого рішення.

  Очікуємо на якнайшвидший початок підготовки Європейською Комісією мандату на переговори та аналітичної оцінки українського законодавства (скринінгу).

  МЗС України також вітає досягнення на саміті принципового рішення про створення Українського фонду (Ukraine Facility) розміром 50 млрд євро на 2024-2027 роки. Це чіткий сигнал, що фінансова підтримка України з боку Євросоюзу продовжиться. Очікуємо на завершення всіх необхідних юридичних процедур в січні 2024 року, які дозволять якнайшвидше отримати відповідне фінансування.

  50 млрд євро, що будуть виділені Євросоюзом для України, спрямовуватимуться, зокрема, на підтримку макроекономічної стабільності, відновлення та модернізацію нашої держави, а також прискорення інтеграції в ЄС.

  Важливим також стало погодження 12-го пакету санкцій ЄС проти рф. Україна давно працювала разом із партнерами над новим європейським санкційним пакетом, який сприятиме закриттю для росії лазівок для обходу санкцій, а також зменшуватиме можливості подальшого фінансування російської воєнної машини.

  Вітаємо зобов’язання ЄС та його держав-членів і надалі задовольняти нагальні військові та оборонні потреби України, зокрема через Європейський фонд миру (EPF) та Місію військової допомоги ЄС, а також через двосторонню допомогу держав-членів.

  Закликаємо ЄС якнайшвидше затвердити новий восьмий транш допомоги в межах Європейського фонду миру. Підтримуємо пропозицію Європейської Ради прискорити роботу над реформуванням EPF та збільшенням його фінансування для якнайкращого задоволення військових потреб України.

  Сподіваємось також на швидке узгодження механізму використання російських заморожених активів для відновлення України, а також їхнє спрямування на потреби України, зокрема через Ukraine Facility.