• In English
 • Захист прав дітей є пріоритетним напрямком діяльності в МВС та НПУ
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 02 квітня 2021 року о 11:24

  Захист прав дітей є пріоритетним напрямком діяльності в МВС та НПУ. На цьому заступник Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко наголосила під час круглого столу, який відбувся в Офісі Президента України. Під час заходу присутні обговорили питання захисту прав дітей, які постраждали від сексуального насильства та експлуатації, під час кримінального процесу, та створення пілотного проекту Центру дитячого правосуддя.

  Мета Центру зробити розслідування справ щодо сексуального насильства над дітьми психологічно комфортними для постраждалих.

  «Будь-які практики та новації, які спрямовані на покращення захисту прав дитини, механізмів роботи з дітьми, які постраждали від правопорушень, мають впроваджуватися у нашій державі. Підрозділами НПУ вже вживаються заходи, спрямовані на належну організацію та проведення розслідування статевих злочинів скоєних відносно дітей. Тому що захист прав дітей — пріоритетний напрям діяльності МВС та НПУ», — зазначила Катерина Павліченко.

  Центр дитячого правосуддя — це команда фахівців, яка складається з представників правоохоронних органів, прокуратури, судової експертизи, охорони здоров’я, соціального захисту та адвокатів, які будуть присутні під час інтерв’ювання дитини та приймати рішення щодо процесу розслідування та надання соціально-психологічної підтримки сім’ї. Запуск пілотного проекту заплановано у вересні 2021 року.

  «МВС готове впроваджувати інновації, кращі міжнародні політики та практики, які спрямовані на покращення захисту прав дітей, як зокрема в моделі Центру дитячого правосуддя. Ми підтримуємо створення в державі таких центрів та вважаємо за доцільне масштабування їх по всій Україні», — повідомила Катерина Павліченко.