• In English
 • На Львівщині розпочала чергування санітарна бригада Авіаційної системи МВС
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 02 квітня 2021 року о 11:18


  1 квітня на Львівщині на постійне чергування заступила бригада Авіаційної системи МВС. Окрім льотного складу, на пункті постійно чергуватимуть медики. Це стало можливим завдяки реалізації спільного українсько-французького авіаційного контракту з компанією "Airbus Helicopters". Про це повідомив Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

  «Як і обіцяли з Міністерством охорони здоров’я, на Львівщині у рамках Єдиного аеромедичного простору став на чергування вертоліт ЕС-145 із медичним модулем, який екстрено допомагатиме населенню шести західних областей. До складу входить екіпаж та медична бригада. Далі – Київщина та вся Україна», - заявив Арсен Аваков.

  За словами Міністра, гелікоптерами та літаками Системи авіаційної безпеки МВС будуть керувати пілоти, які вже пройшли чи наразі проходять відповідну підготовку. Одне з основних завдань такої Системи – медична допомога, щоб із точки А в точку Б можна було сміливо доправити чи хворого, чи команду лікарів, чи орган для трансплантації.

  Раніше Арсен Аваков презентував карту, де саме будуть розташовуватися 15 пунктів постійного базування Системи авіаційної безпеки. В усіх цих 15 точках буде чергувати льотна зміна та бригада медиків. Вони будуть у постійній бойовій готовності вилетіти на виконання завдання. Один пункт базування перекриватиме відстань у 350 кілометрів.

  Система авіації МВС буде займатися не лише питаннями медицини, але й залучатиметься і під час рятувальних операцій та гасіння пожеж. На чергування стане 57 гелікоптерів Airbus – Н145, великі Super Puma та маневрові Н125, а також вітчизняні Мі-8 та Мі-2. Крім того, будуть залучені літаки Антонов та Diamond.

  Нагадаємо, Арсен Аваков повідомив, що за спільної ініціативи МВС і МОЗ в Україні відновлюється система аеромедичної евакуації.

  Крім того, 17 березня вертоліт рятувальників ДСНС України транспортував до Інституту серця пацієнта після трансплантації.

  Також нагадаємо, Арсен Аваков є головою Змішаної українсько-французької комісії з економічного співробітництва, яка, окрім вертолітного проекту, займається контрактами на спільне виробництво висотних підіймачів для пожежних машин для ДСНС та патрульних катерів для ДПСУ.