• In English
 • Загроз функціонуванню національної економіки немає, — Денис Шмигаль
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 24 січня 2022 року о 22:45

  Важливо не піддаватися паніці й розуміти, що стабільність економіки, золотовалютні запаси та підтримка іноземних партнерів гарантують Україні стабільне проходження цього періоду. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час брифінгу за підсумками засідання Ради національної безпеки та оборони.

  Прем’єр-міністр відзначив, що на сьогодні Україна має один із найвищих рівнів золотовалютних запасів (понад 30 млрд доларів США), що дозволяє Уряду спільно з НБУ чітко управляти ситуацією та стабільністю курсу на валютному ринку.

  Державний бюджет 2021 року був повністю виконаний. За словами Дениса Шмигаля, доходи зросли на 206 млрд грн, порівняно з 2020 роком. Крім того, зріс експорт товарів на 38%.

  Як відзначив Прем’єр-міністр, станом на сьогодні на Єдиному казначейському рахунку загалом 55,115 млрд грн, з яких 35,630 млрд — на валютних рахунках.

  Минулого року, за словами Дениса Шмигаля, в Україну надійшли рекордні за останні 7 років іноземні інвестиції — понад 6,5 млрд доларів США. Також було залучено більш як 1,2 млрд євро і більш ніж 1,1 млрд доларів США довгострокових пільгових кредитів для економічного відновлення й розвитку держави.

  «Сьогодні, зважаючи на інформаційний вплив на стабільність економіки, прийнято рішення Президентом Єврокомісії щодо надання Україні спеціальної макрофінансової допомоги в розмірі 1,2 млрд євро. Крім цього, виділено Єврокомісією 120 млн євро спеціальних грантових коштів. Ще 120 млн доларів минулого тижня виділила Канада. Усі ці процеси відбуваються після спілкування Президента України Володимира Зеленського з лідерами держав та Євросоюзу. Реакція партнерів відбувається миттєво», — підкреслив Денис Шмигаль.

  Прем’єр-міністр додав, що Уряд продовжує співпрацю з МВФ, щодня відбувається робота міністерств із місією Фонду. Уряд очікує наступного перегляду чинної програми з МВФ у лютому цього року, а також працює над пролонгацією інших програм.

  Загроз функціонуванню національної економіки немає, — Денис Шмигаль