• In English
 • За перший квартал бізнесу повернуть близько 2 млрд грн переплат податку на прибуток
  Державна фіскальна служба України, опубліковано 21 березня 2018 року о 16:31

  За перший квартал 2018 року планується зменшити борги перед бізнесом по переплаті податку на прибуток на суму близько 2 млрд грн. Про це повідомив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан на засіданні Громадської ради при ДФС.

  Він зазначив, що станом на 1 січня 2015 року сума переплати з податку на прибуток складала 25,2 млрд грн. Тобто мова йде про суми, які були сплачені платниками податків наперед. На 1 січня 2016 року обсяг переплат скоротився ще до 23,8 млрд грн, на 1 січня 2017 – до 18,3 млрд грн, на початок 2018 року - ­ до 16 млрд грн. Станом на 20 березня поточного року сума знизилася ще на понад мільярд – до 15,1 млрд грн.

  «Ще у 2017 році ми відійшли від практики сплати податків наперед. Я ставив собі за мету – максимально зменшити відповідну суму переплат. У результаті сьогодні ми значно зменшили заборгованість держави перед підприємствами», - зазначив Мирослав Продан.

  За словами очільника ДФС, минулого року він виступив з ініціативою від ДФС, щоб у бюджеті на 2018 рік були передбачені кошти, з якими можливо було б раз і назавжди вирішити цю проблему. Фактично за одну операцію повернути кошти, які були сплачені у вигляді авансових платежів.

  «На жаль, це не відбулось. Тому ми з багатьма платниками податків, що мають навіть відповідні рішення суду із повернення податку на прибуток, затверджуємо певні графіки, щоб поступово повертати ці переплати», – повідомив Мирослав Продан.

  За його словами, достатньо швидко повертати борги ДФС дає можливість відновлення економіки та зростання нарахувань по податку на прибуток. Вже можна казати про те, що у першому кварталі 2018 року за результатами минулого року нарахування склали 32,8 млрд грн. Для порівняння – у першому кварталі 2017 р. ця сума складала 20 млрд грн, у першому кварталі 2016 р. – 12 млрд грн.

  «На позитивні процеси впливає і стабілізація гривні, і ті умови, які сьогодні створює Уряд у вигляді відповідної відстрочки платежів при завезенні відповідного обладнання», – додав Мирослав Продан.