• In English
 • За перше півріччя 2020 року одеські аудитори забезпечили відшкодування на суму майже на 35 млн грн
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 08 липня 2020 року о 09:05

  Працівники Південного офісу Держаудитслужби упродовж січня – червня поточного року виявили порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на загальну суму 83 млн грн.

  Об’єкти контролю завдяки аудиторам усунули порушень на 34,4 млн грн. За цей період майже 17 млн грн надійшло до бюджетів різних рівнів, бюджетних установ, організацій і підприємств, а також відшкодовано 17,5 млн грн незаконних, нецільових витрат та недостач, допущених підконтрольними об’єктами.

  З метою забезпечення невідворотності відповідальності за допущення порушень фінансово-бюджетної дисципліни до правоохоронних органів одеські аудитори передали матеріали 17 заходів державного фінансового контролю, за результатами їх розгляду розпочато 31 досудове розслідування, долучено до кримінальних проваджень 7 матеріалів контрольних заходів, вручено 20 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

  До підконтрольних установ, у яких виявлено порушення, застосовано     12 заходів впливу: у 6 випадках зупинено операції з бюджетними коштами, у 6 – попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення.

  Від початку року завершено 5 державних фінансових аудитів діяльності суб’єктів господарювання та виконання місцевого бюджету. Встановлено фактів неефективних управлінських дій та рішень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму майже 137 млн грн. Аудитори надали 38 пропозиції, які взяті до виконання.

  До адміністративної відповідальності за вчинені фінансові порушення притягнуто 82 посадових осіб, 51 – до матеріальної та дисциплінарної.