• In English
 • За 4 місяці 2021 року вантажні перевезення Дніпром збільшилися на 1,2 млн тонн, - Владислав Криклій
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 12 травня 2021 року о 10:21

  За даними річкової інформаційної служби України (РІС) філії «Дельта-Лоцман», за підсумками перших 4-х місяців 2021 року вантажні річкові перевезення Дніпром склали 3,12 млн тонн і збільшилися на 1,2 млн тонн у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

  «Старт реформи річкових перевезень і відновлення внутрішніх водних шляхів залишаються одним із пріоритетних завдань Мінінфраструктури на цей рік. І ми продовжуємо активну підготовку відповідних підзаконних актів для імплементації нового закону «Про внутрішній водний транспорт», а також для створення окремого Держфонду внутрішніх водних шляхів, з якого в майбутньому модернізуватиметься та відновлюватиметься необхідна річкова інфраструктура. Вже зараз, за перші 4 місяці цього року, вантажні перевезення Дніпром збільшилися на 1,2 млн тонн у порівнянні з аналогічним періодом 2020-го. Сподіваюсь, ця позитивна тенденція збережеться у подальшому», - зазначив він.

  Відтак, протягом січня-квітня поточного року було здійснено 3465 рейсів у порівнянні з 1694 рейсами за аналогічний період 2020 року.

  Основна частка вантажів — будівельні, обсяги транспортування яких зросли на 126% і досягли 1,97 млн тонн. На другому місці – зерно (804,8 тис. тонн). Також річкою активно транспортується металопродукція (340 тис. тонн).

  Крім цього, завдяки проведенню робіт з ремонтного черпання на річках Дніпро і Прип’ять, необхідних для відновлення повноцінного суднового руху на Дніпрі, постачальники дизельного палива змогли розпочати перші річкові поставки.