• In English
 • Ігор Петрашко обговорив із Торговим представником США розвиток двосторонніх відносин


  11 травня Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко провів розмову з Торговим представником США Кетрін Тай у форматі відео-конференції.

  “Стратегічне партнерство зі США має надважливе значення для України. В торговельно-економічних відносинах ми маємо чіткі пріоритети і прозорий план дій. Це, зокрема, усунення перешкод у торгівлі металевими виробами, а також активізація співпраці через укладання двосторонньої преференційної торгової угоди. Для США та України угода стала б ефективним інструментом геоекономіки, забезпечуючи посилення глобальної конкуренції у торгівлі”, - прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

  Також під час діалогу сторони обговорили такі важливі питання, як: захист прав інтелектуальної власності, розвиток законодавства про державні закупівлі, кліматичну трансформацію в торгівлі.

  Окремою темою розмови став ТОП-пріоритет для всього світу - це очікування рішення про відкриття публічного доступу до формули вакцини від COVID-19.

  “Ми готові вести активний діалог і домовлятися про стратегічне партнерство з американськими виробниками вакцин. Разом з тим, ми маємо забезпечити відповідні потужності для виробництва цих вакцин у нас в країні”, - наголосив Міністр.

  На завершення Кетрін Тай подякувала Міністру за плідну розмову та запевнила у її конструктивному продовженні.