За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, протягом 24-го тижня 2019 року на кір захворіли 967 людей - 436 дорослих і 531 дитина. Щеплення - єдиний надійний захист від кору, особливо якщо у вашому регіоні зафіксовано спалах захворюваності.
З 7 по 12 червня найбільше нових випадків кору зареєстровано у Київський (110 хворих: 46 дорослих і 64 дитини), Харківській областях (97: 63 дорослих і 34 дитини) та м. Київ (87: 47 дорослих і 40 дітей). Також високі показники зафіксовано в Тернопільській (80 хворих: 23 дорослих і 57 дітей) та Львівській областях (64: 27 дорослих і 37 дітей).
З початку року (з 28 грудня 2018 р. до 12 червня 2019 р.) на кір захворіли 54 065 людини - 25 439 дорослих і 28 626 дітей, а від ускладнень кору померли 18 людей. Протягом спалаху, з літа 2017 року, на кір захворіли більше 110 тис. людей, 39 з яких померли.
Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Міністерство охорони здоров’я закликає всіх дотримуватися Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.
Наявність щеплень за Календарем - обов’язкова вимога для відвідування дошкільних навчальних закладів і шкіл. Законність цієї вимоги підтвердив Верховний Суд України у Постанові.
МОЗ України надає можливість безоплатно вакцинуватися і дітям, і дорослим: вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору скасовано. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний. Крім того, щеплення мають отримати діти, чиї батьки брали фальшиву довідку про щеплення.
Усі регіони забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США: станом на 12 червня в Україні було 770 468 доз. Перевірити кількість вакцин у вашій області можна у таблиці. Якщо у кабінеті щеплень кажуть, що вакцини немає, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області /завантаження/.
Міністерство охорони здоров'я України разом з Центром громадського здоров’я проводять наради з представниками усіх областей щодо організації додаткових заходів з імунізації для подолання спалаху кору. “Спецоперація” для підвищення рівня вакцинації і подолання спалаху вже відбулася у Львівській, Вінницькій та Хмельницькій областях. Інші області отримали інструкції щодо необхідних етапів підготовки планів додаткових заходів для боротьби з кором.