• In English
 • З 1 вересня пішохідні зони будуть обов’язково проектуватися із врахуванням потреб людей з інвалідністю, - Лев Парцхаладзе

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, вводить обов’язкове проектування пішохідних зон на вулицях і дорогах із врахуванням потреб людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Відповідна норма міститься у нових ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів», які набувають чинності з 1 вересня 2018 року.

  Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

  «Ми маємо створити безпечний та комфортний простір для всіх, тому в нових ДБН щодо вулиць і доріг передбачили обов’язкове проектування пішохідних зон з урахуванням потреб людей з інвалідністю. Це необхідні вимоги для створення реального безбар’єрного простору в Україні, і вони вступлять в силу вже з вересня цього року. Наприклад, якщо пішохідний перехід різнорівневий, то обов’язково потрібно облаштовувати пандуси або ліфти, регульовані пішохідні переходи зі світлофорами повинні мати звукові сигнали тощо», - сказав він.

  Згідно з новими ДБН, влаштування пішохідних переходів необхідно здійснювати з урахуванням забезпечення доступності для маломобільних груп населення, зокрема:

  - застосування на межі тротуару або пішохідної доріжки з пішохідним переходом пандусів чи виконання всього пішохідного переходу на одному рівні з тротуаром чи проїзною частиною;

  - облаштування регульованих пішохідних переходів спеціальними звуковими сигналами;

  - пониження бордюру до рівня проїзної частини на підвищених острівцях безпеки чи наземних пішохідних переходах;

  - облаштування різнорівневих пішохідних переходів ліфтами або пандусами.

  ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів» розроблені на заміну аналогічних ДБН 2001 року.

  Нагадаємо, що обов’язкове створення безбар’єрного простору в пішохідних зонах також прописано у нових ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій». Зокрема, згідно з ними, розширюються норми щодо створення безбар’єрного простору у житловій забудові, вимоги щодо проектування зупинок громадського транспорту з урахуванням їх доступності та інформованості, створення необхідних умов досяжності об'єктів громадського обслуговування для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення: тактильні поверхні, звукові пішохідні переходи тощо. Нові ДБН вже опубліковані і набувають чинності з 1 вересня 2018 року.

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.