• In English
 • З 1 червня відбудеться повне відкриття навігації на всіх каскадах Дніпра, - Владислав Криклій
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 28 травня 2020 року о 16:47


  Незважаючи на коронакризу та зміни до держбюджету, Міністерство інфраструктури спільно з новим керівництвом ДП “Укрводшлях” та генпідрядником будівництва забезпечили завершення капітального ремонту Канівського судноплавного шлюзу. Повністю відкриють навігацію на Дніпрі вже 1 червня. Це на 10 днів раніше, ніж було заплановано. Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час інспекції Канівського судноплавного шлюзу разом з головою Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури Юрієм Кісєльом сьогодні, 28 травня.

  “Судноплавні шлюзи Дніпровського каскаду були збудовані понад 50 років тому. Ще з 90-х проведення їх капітального ремонту відкладалося через нестачу державних коштів. Рішення про ремонт Канівського шлюзу було прийнято у 2018-му, але роботи не проводилися у встановлені терміни. Тільки після втручання Міністерства та заміни керівництва ДП “Укрводшлях” ми знайшли можливість завершити капремонт. І навіть на 10 днів швидше від запланованої дати – 1 червня буде відкрита вся навігація”, - сказав Владислав Криклій.

  Очільник Міністерства також наголосив на важливості якнайскорішого прийняття закону “Про внутрішній водний транспорт”, який дозволив би вирішити всі проблемні питання, пов’язані з утриманням, ремонтом та модернізацією судноплавних шлюзів на Дніпрі. “Для утримання шлюзів у належному стані законопроектом 1182-1-д передбачається створення Державного фонду розвитку внутрішніх водних шляхів. З цього фонду фінансуватиметься утримання, реконструкція, ремонт, технічне переоснащення й охорона судноплавних гідротехнічних споруд”, - зазначив Владислав Криклій.

  Нагадаємо, що Європейський Союз підтримує схвалення Закону “Про внутрішній водний транспорт” в Україні, позитивно оцінює його і очікує на якнайскоріше прийняття Верховною Радою.