• In English
 • Юрій Власенко: Питання «чорного списку» на ринку електроенергії – це питання кваліфікаційних вимог до покупців
  Міністерство енергетики України, опубліковано 09 липня 2021 року о 19:37

  Сьогодні перший заступник Міністра енергетики Юрій Власенко провів засідання аукціонного комітету з продажу електроенергії за двосторонніми договорами. Участь у засіданні взяли представники НКРЕКП, Мінекономіки, Антимонопольного комітету, ДП «Гарантований покупець», Української енергетичної біржі, державних генеруючих компаній.

  У ході засідання обговорили необхідність розробки механізму, який буде запобігати маніпуляціям на ринку електроенергії, і при цьому не порушуватиме правил справедливої конкуренції на ринку.

  «Нам необхідно визначити і впровадити механізм, що дозволить у найкоротші терміни стабілізувати кризову ситуацію на ринку електроенергії. Питання «чорного списку» на ринку електроенергії – це питання, в першу чергу, кваліфікаційних вимог до покупців. Зараз активно відбувається підготовка до опалювального сезону, генеруючі компанії мають забезпечувати ремонти обладнання та накопичувати паливо. Водночас маніпуляції на ринку призводять до того, що виробники електроенергії, в першу чергу, державна генерація, зазнають збитків. Це ставить під загрозу стабільну роботу енергосистеми», - зазначив Юрій Власенко.

  Як механізм протидії зловживанням на ринку обговорили можливість недопущення до участі в аукціонах Української енергетичної біржі покупців, поведінка яких викликає сумніви у доброчесності їхніх ділових намірів. 

  У результаті через невизначеність позицій деяких учасників зустрічі та членів аукціонного комітету засідання буде продовжено у понеділок.