• In English
 • Юлія Лапутіна відвідала український центр в Маріуполі
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 09 липня 2021 року о 19:30

  Сьогодні Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна побувала в одному з храмів на Донеччині.

  При храмі створено український простір духовного розвитку, де діє започаткована волонтерами  сучасна бібліотека української літератури ім. В. Стуса. В ній зібрано колекції різної літератури, проводяться навчання для дітей грі на бандурі, навчають особливостям петриківського розпису, зараз тут готують виставку українського історичного костюма Приазов’я.

  «Цей храм Православної церкви України є майданчиком та джерелом розвитку українські громадянської ідентичності в Маріуполі. Сьогодні дуже важливо через просвітництво, культуру, мистецтво формувати національну ідентичність», - зазначила Міністр.

  Кирило Долімбаєв, засновник бібліотеки ім. Василя Стуса, розповів про проекти та  важливість  розвитку української літератури  на сході України.

  Юлія Лапутіна вкотре наголосила, що захисники України мають стати промоутерами національної ідеї у своїх громадах.

  «Саме захисники України у найскладніший час для країни пішли боронити свою державу від ворога. Кожен з них патріот, для нього національна ідентичність – життєвий орієнтир як громадянина. І саме ветерани, які мають активну життєву позицію й унікальний громадянський досвід, можуть стати найкращими промоутерами національної ідеї в суспільстві», – зазначає Юлія Лапутіна.

  Міністр передала  до  бібліотеки в рамках освітньо-патріотичного  проекту «Боротьба за свідомість» ветеранську та історичну літературу.