• In English
 • Юрій Шафаренко: Net Energу Metering - підтримка підприємств у переході на «чисту» енергію та підвищення їхньої конкурентоздатності на ринку ЄС

  Net Energу Metering - підтримка підприємств у переході на «чисту» енергію та підвищення їхньої конкурентоздатності  на ринку ЄС. Про це повідомив заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко під час конференції у рамках 10-ої виставки CISOLAR-2021.

  Під час виступу Юрій Шафаренко розповів про роботу Агентства із партнерами над розробкою нового механізму підтримки розвитку «зеленої» енергетики – Net Metering.

  Ідея Net Metering полягає у тому, що підприємство може виробляти та споживати електроенергію з відновлюваних джерел для власних потреб, а надлишок віддавати у мережу, щоб згодом за потреби використати у зручний час.

  Цей механізм є універсальний, оскільки виконує низку важливих функцій.

  По-перше, це один із інструментів для подолання ризиків введення в ЄС CBAM. Адже підприємства, які будуть виробляти продукцію із використанням «чистої» енергії, матимуть змогу виходити на ринки ЄС та бути конкурентоздатними.

  По-друге, механізм працюватиме без «зеленого» тарифу і не потребуватиме додаткових зобов’язань від держави, а при цьому забезпечить подальший «зелений» перехід країни у рамках глобального тренду сталого розвитку.

  По-третє, це гарна мотивація для різних підприємств робити внесок в еко-трансформацію, переходити на «чисті» джерела енергії.

  «Крім того, підприємства, які будуть виробляти «чисту» енергію для власних потреб, матимуть у перспективі дешевшу електричну енергію, що зробить їх товари більш конкурентними та вигідними кінцевому споживачу», - підкреслив Юрій Шафаренко.