• In English
 • Юрій Драганчук: Дієві кредитно-фінансові механізми підтримки бізнесу та доступна іпотека – серед головних пріоритетів діяльності Мінфіну
  Міністерство фінансів України, опубліковано 10 лютого 2021 року о 15:52

  «Держпрограми «доступні кредити» – оцінка фінансового ринку» – з такою доповіддю виступив заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук на VII Legal Banking Forum.

  У своєму виступі він висвітив діяльність Мінфіну, спрямовану на спрощення доступу малого та середнього бізнесу до банківського кредитування, а також щодо доступної іпотеки.

  «Одним з пріоритетних напрямів роботи Міністерства фінансів України є розробка та впровадження дієвих кредитно-фінансових механізмів підтримки бізнесу та полегшення доступу громадян до іпотечного кредитування.

  Щодо кредитування мікро-, малого та середнього бізнесу – це передусім програма «Доступні кредити 5-7-9%», яка успішно впроваджується Урядом з лютого 2020 року.

  Окрім того, за ініціативою Президента України у січні поточного року Мінфіном розроблено і схвалено Урядом програму «Доступна іпотека» під 7%, яка має запрацювати вже цієї весни», – зазначив Юрій Драганчук.

  Важливо, що контроль за реалізацією та адміністрування обох держпрограм покладено на Фонд розвитку підприємництва із закладеним фінансуванням у 2021 році на суму 2 млрд грн.

  Нагадаємо, що програма «Доступні кредити 5-7-9%» характеризуються державною фінансовою підтримкою суб’єктів підприємництва у формі компенсації відсотків за отриманими кредитами та надання гарантій Фонду.

  «Програма «Доступні кредити 5-7-9%» – це посилення конкурентоспроможності українського мікро-, малого та середнього бізнесу шляхом спрощення доступу до фінансових кредитних ресурсів, що  своєю чергою стимулює активність банківської системи у розрізі коротко- та середньострокового кредитування такого бізнесу», – підкреслив заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції.

  Також він розповів про додаткові кроки Мінфіну спільно з Фондом у рамках програми для підтримки бізнесу під час дії карантинних обмежень та подолання їх наслідків.