• In English
 • Юлія Підкоморна: Віднесення атомної енергетики до зеленої стане важливим рішенням для досягнення кліматичної нейтральності
  Міністерство енергетики України, опубліковано 22 листопада 2021 року о 19:46

  У контексті досягнення кліматичної нейтральності в Україні на пріоритетний рівень винесене, зокрема, питання впровадження малих модульних ядерних реакторів. Про це заявила заступник Міністра енергетики Юлія Підкоморна під час виступу на панельній дискусії «Атомна енергетика – важлива складова «зеленого курсу» на міжнародній конференції «Атомні можливості для розвитку країни».

  «Україна є відповідальним учасником Паризької угоди та дійсно має амбіції до вуглецевої нейтральності. Декарбонізація в енергетичній сфері є одним з пріоритетів у роботі Міністерства енергетики України сьогодні. Підвищення енергоефективності, створення водневої енергетики, розвиток відновлюваної енергетики, синхронізація з ENTSO-E є ініціативами Міненерго, які відповідають цілям кліматичної політики Європи», – зазначила Юлія Підкоморна.

  За її словами, у Європі зараз розглядається питання віднесення атомної енергетики до зеленої. Атомна енергетика може бути віднесена до зеленої – про це заявляють 10 країн Європи на чолі з Францією.

  «Вирішення питання «зеленого» атому для нас є дуже важливим. У контексті швидкого розвитку технологій і будівництва та обмеженого часу на досягнення кліматичної нейтральності питання впровадження малих модульних ядерних реакторів також винесене на пріоритетний рівень. Компанія «Енергоатом» має великий енергетичний і науковий потенціал. Вона має стати флагманом впровадження ММР в Україні», – зауважила заступник Міністра.

  Вона нагадала, що в Україні атомна енергетика – це половина всієї генерації електроенергії і саме той сектор, який є основою енергетичної незалежності держави.