• In English
 • Міністр фінансів України зустрівся з Віце-президентом ЄБРР з питань політики та партнерства
  Міністерство фінансів України, опубліковано 22 листопада 2021 року о 18:45

  22 листопада Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з новопризначеним Віце-президентом Європейського банку розвитку та реконструкцій (ЄБРР) з питань політики та партнерства Марком Боуменом.

  У зустрічі також взяли участь заступник Міністра фінансів Олександр Кава, заступник директора Ради директорів ЄБРР від України Артем Шевальов, Віце-президент ЄБРР Алан Пію та Директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.

  Сторони обговорили співпрацю України з міжнародними фінансовими організаціями, зокрема, з МВФ та Світовим банком, поточний стан реалізації проектів, які підтримує ЄБРР в Україні, та перспективи подальшого співробітництва.

  Сергій Марченко подякував представникам Банку за ефективну спільну роботу та додав, що ЄБРР є одним із ключових партнерів України.

  “Станом на листопад ми успішно реалізовуємо 8 проектів ЄБРР на суму 1,68 млрд євро. Кредитні кошти Банку - це можливість втілити важливі проекти в Україні. Ми і надалі зацікавлені посилювати співпрацю в пріоритетних для країни напрямах - інфраструктурі та енергетиці”, - зазначив Сергій Марченко.

  Також Міністр фінансів розповів про співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

  “У жовтні цього року МВФ та Українська сторона досягли на робочому рівні рішення про завершення першого перегляду програми співпраці з МВФ. І ми сподіваємось отримати перший транш розміром близько 700 млн дол. США та продовжити співпрацю з Фондом”, - зазначив Міністр фінансів.

  Окрім того, сторони обговорили важливість прийняття законопроекту 5600, який створить додатковий ресурс для бюджету у 2022 році.

  Під час зустрічі були підняті питання поточного стану реалізації проектів у сферах інфраструктури, енергетики, банківському, промисловості та природних ресурсів. ЄБРР залишається найбільшим інституційним кредитором в Україні. Станом на листопад 2021 року сукупний обсяг виділеного Україні Банком фінансування в державному, приватному, муніципальному секторах становить 15,3 млрд євро в рамках 505 проектів.

  У 2021 році набули чинності дві угоди щодо Проекту електрифікації української залізниці “Електрифікація залізничного напрямку Долинська-Миколаїв-Колосівка” та Проекту “Розвиток транс’європейської транспортної мережі (Україна – дорожні коридори)”.

  Разом з тим було обговорено приєднання АТ “Ощадбанку” до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що є першим кроком на шляху входження ЄБРР до капіталу банку.

  Підсумовуючи, сторони підкреслили прогрес у реалізації проектів та висловили зацікавленість у продовженні співпраці.