• In English
 • Юлія Лапутіна: Україна та Хорватія готуються до проведення засідання Спільної міжурядової комісії з питань економічного співробітництва
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 31 березня 2021 року о 11:16

  Україна  та Хорватія готуються до проведення засідання Спільної міжурядової українсько-хорватської комісії з питань економічного співробітництва. Про це йшлося під час установчої онлайн-наради співголів Спільної міжурядової українсько-хорватської комісії з питань економічного співробітництва Міністра у справах ветеранів України Юлії Лапутіної та Міністра економіки та сталого розвитку Республіки Хорватія Томіслава Чорича.

  Юлія Лапутіна, яка є головою української частини Спільної міжурядової українсько-хорватської комісії з питань економічного співробітництва, зазначила, що Мінветеранів зацікавлене в поглибленні співпраці та обміні досвідом між двома країнами та запросила хорватську делегацію на друге засідання міжурядової комісії з питань економічного співробітництва до Києва.

  "У наших країн дуже схожа історія боротьби за свою незалежність. Хорватія має унікальний досвід щодо реабілітації, соціалізації та надання державної підтримки демобілізованим захисникам та членам їхніх родин. Важливим також є питання економічної реінтеграції в мирному періоді. Поглиблення міжнародної та міжурядової співпраці сприятиме економічному зростанню нашої країни. Один з основних інструментів на цьому шляху – це побудова ефективної та справедливої системи соціального захисту ветеранів", - зазначила Юлія Лапутіна.

  У свою чергу, Міністр економіки та сталого розвитку Республіки Хорватія Томіслав Чорич запропонував додати до порядку денного питання щодо співпраці у сфері реінтеграції ветеранів до мирного життя.

  "З огляду на виклики з якими ми стикнулися, наше завдання – це покращити економічну ситуацію наших країн. Для цього важливим залишається налагодження співробітництва між нашими державами. Зараз на порядку денному нашої комісії співпраця щодо соціальної та економічної реінтеграції ветеранів війни. Далі - це питання щодо співпраці у сфері медицини, архівної роботи та міжрегіонального співробітництва", - зазначив Міністр економіки та сталого розвитку Республіки Хорватія Томіслав Чорич.

  Для подальшої роботи по створенню ефективної системи підтримки ветеранів та постраждалих внаслідок бойових дій, Міністр економіки та сталого розвитку Республіки Хорватія Томіслав Чорич запропонував Міністру у справах ветеранів України Юлії Лапутіній організувати зустріч та долучити до діалогу Віце-прем’єр-міністра, Міністра у справах ветеранів Республіки Хорватія Томо Медведа.