• In English
 • Міненерго у 2021 році продовжує здійснювати заходи для надійності роботи електромереж
  Міністерство енергетики України, опубліковано 31 березня 2021 року о 11:35


  Міністерство енергетики затвердило Програму забезпечення надійності роботи електричних мереж у 2021 році, яка спрямована на забезпечення більш надійного постачання електроенергії в країні. Така програма розробляється щороку для поліпшення технічного стану електромереж.

  Наразі в електроенергетичній галузі України експлуатується понад 837,1 тис. км повітряних і кабельних ліній електропередачі всіх класів напруг. Багато з них використовуються ще з радянських часів, зношені та потребують повної заміни або реконструкції.

  Так, 13 тис. км повітряних ліній електропередачі напругою 220-330 кВ експлуатуються 40 і більше років (64,45% від загальної довжини). Через зношеність 1124 км ліній напругою 220-800 кВ (4,95% від загальної довжини) потребують повної заміни або реконструкції. Також підлягають капітальному ремонту, реконструкції та заміні розподільні електромережі - 316 тис. км повітряних ліній напругою 0,4-110 (150) кВ та 24 тис. км кабельних ліній електропередачі напругою 0,4-35 (110) кВ.

  Крім того, 61% основного обладнання (силові автотрансформатори та трансформатори, вимірювальні трансформатори, вимикачі) електропідстанцій спрацювало свій розрахунковий технічний ресурс (25 років і більше).

  Відповідно, програма передбачає:

  • підвищення надійності роботи електричних мереж шляхом впровадження новітніх технологій, використання сучасних матеріалів, застосування перспективного обладнання, вдосконалення устаткування та оснащення;
  • застосування пристроїв релейного захисту та протиаварійної автоматики на новій елементній базі та комплектів телемеханіки для гнучкого керування нормальними і післяаварійними режимами роботи електричних мереж;
  • створення автоматизованих систем диспетчерського та технологічного управління, основним елементом яких є оперативно-інформаційні комплекси та автоматизовані системи контролю й управління електроспоживанням;
  • збільшення обсягів реконструкції електромереж з максимально можливим подальшим використанням наявних проводів, опор, обладнання та матеріалів тощо.

  Зокрема, планується ремонт 46,76 тис. км повітряних ліній напругою 0,4 -150 кВ; 20 676 трансформаторних підстанцій 6 - 150 кВ та ін.