• In English
 • Юлія Лапутіна обговорила програми підтримки ветеранів із Координатором з питань американської допомоги в Україні
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 21 жовтня 2021 року о 11:47

  Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна провела робочу зустріч з Координатором з питань американської допомоги в Україні Девідом Алленом Шлефером і Першим секретарем Посольства США в Україні, керівником Програми реінтеграції ветеранів Бюро з питань конфліктів та стабілізації Тревором Вільямом Бойдом.

  Юлія Лапутіна розповіла про десять стратегічних напрямів роботи Мінветеранів, які лягли в основу «Плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік».

  Зокрема, Міністр розповіла про створення Українського ветеранського фонду, який запрацює у 2022 році, розробку Державної стратегії підвищення рівня конкурентоспроможності захисників України на ринку праці та сприяння підприємницьким ініціативам ветеранів війни «Захист, розвиток, добробут», розвиток ветеранського спорту. Також Юлія Лапутіна поінформувала американських партнерів про створення Єдиного державного реєстру ветеранів війни та впровадження системи інформаційних сервісів «е-Ветеран».

  Перший секретар Посольства США в Україні Тревор Вільям Бойд висловив підтримку позитивним змінам у ветеранській політиці та особливо привітав правильні кроки з цифровізації та дебюрократизації ветеранських послуг.

  «Крім цього, Мінветеранів у співпраці з іншими відомствами сектору безпеки та оборони планує створити дієвий механізм переходу ветеранів війни з військової кар’єри до цивільного життя. Сьогоднішні ветерани є молодими людьми та активними представниками суспільства. Ми пам`ятаємо, як вони першими стали на захист країни у 2014-му і тому держава має надати їм належну підтримку», – зазначила Міністр.

  Окрему увагу було приділено питанню відновлення здоров’я захисників і захисниць та членів їхніх родин. Юлія Лапутіна розповіла про плани створити сучасний багатофункціональний медичний комплекс з реабілітаційним центром на Київщині.

  Міністр у справах ветеранів зазначила, що цей проект вона також презентувала американській стороні під час робочого візиту у серпні цього року до Вашингтону.

  Згідно з Указом Президента №532/2021, до кінця 2023 року планується створити у кожній області регіональні центри медичного забезпечення, психологічної реабілітації військовослужбовців та ветеранів війни.

  «Разом зі запропонованим Міністерством у справах ветеранів багатофункціональним і сучасним медичним комплексом, відкриті регіональні заклади для захисників, захисниць і їхніх родин створять реальну дієву систему медичної і психологічної допомоги та реабілітації. Українці чекають на це вже багато років», – наголосила Юлія Лапутіна.

  Координатор з питань американської допомоги в Україні відзначив незмінність американської підтримки нашій державі та готовність сприяти подібним ініціативам.

  «Тема психологічної та медичної реабілітації українських ветеранів є вкрай важливою. В цьому та інших питаннях Сполучені Штати готові долучатися і допомагати Україні в реалізації таких проектів», – сказав Девід Аллен Шлефер.

  Очільниця Мінветеранів висловила зацікавленість у подальшому плідному співробітництві з Посольством США, зокрема, у напрямку підтримки проектів і програм, спрямованих на забезпечення прав та інтересів ветеранів війни.

  «Сполучені Штати Америки залишаються надійним партнером та другом для України. Ми вдячні за непохитну підтримку США суверенітету та територіальної цілісності України, надання гуманітарної допомоги постраждалим внаслідок війни на сході України та підтримку процесу реінтеграції ветеранів війни в Україні, яку надає Уряд США через Державний департамент США, Офіс Координатора з питань американської допомоги країнам Європи, Євразії та Центральної Азії», – наголосила Юлія Лапутіна.