• In English
 • Юлія Лапутіна: Мінветеранів працює над переформатуванням ветеранської політики, щоб забезпечити її системність та дієвість
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 26 серпня 2021 року о 18:26

  Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна провела зустріч з Ігорем Рудком та Михайлом Грицаком - представниками організації «Українські Американські Ветерани», що об’єднує у США ветеранів українського походження. 

  «Мінветеранів наразі працює над переформатуванням внутрішньої політики щодо ветеранів для того, щоб зробити її дійсно системною та працездатною. Маємо закласти підвалини, які забезпечать їй стабільність. Ми також зацікавлені та прагнемо перейняти американській досвід у реабілітаційних програмах для ветеранів, роботі госпіталів, та продовжуємо перемовини з американськими партнерами щодо цих питань», - зазначила Юлія Лапутіна.

  Під час зустрічі сторони обговорили американські та міжнародні практики з реінтеграції ветеранів, пропозиції та рекомендації щодо формування політик у сфері переходу ветеранів з військового до цивільного життя та їх соціального захисту, надання американської технічної та експертної допомоги, розробку і реалізацію спільних програм, проектів і заходів.

  Крім цього, Юлія Лапутіна розповіла американським ветеранам про ініціативи Міністерства, зокрема, створення єдиного електронного реєстру ветеранів, програму «Захист, розвиток, добробут», яка сприяє ветеранським підприємницьким ініціативам, розробку онлайн-платформи підтримки ветеранського бізнесу, новостворену державну установу Український ветеранській фонд, що запрацює з 2022 року, тощо.

  Окремо очільниця Мінветеранів наголосила, що серед захисників України багато тих, хто після повернення з війни розпочав власний успішний бізнес. Особливо яскраво це продемонстрував Всеукраїнський фестиваль «Пульс Гідності», який 24 серпня провело Мінветеранів. Ігор Рудко та Михайло Грицак у свою чергу поділилися враженнями від фестивалю та Маршу Захисників, адже мали змогу особисто відвідати ці та інші урочисті заходи, що проходили  у Києві з нагоди 30-річчя Незалежності України.

  Українські американські ветерани висловили подяку Юлії Лапутіній за зустріч та особисте інформування щодо проблем українських ветеранів та шляхи їх вирішення, питання медичної допомоги, забезпечення житлом. Особливу увагу приділили необхідності реалізації спільних проектів з психологічної реабілітації, зокрема – запобіганню збільшення випадків прояву посттравматичного стресового розладу (ПТСР). Вони запевнили у підтримці ініціатив Мінветеранів зі сторони своєї організації, а також у сприянні передачі Україні американського досвіду у реабілітаційних програмах для ветеранів.

  Довідково 

  «Українські Американські Ветерани»  - неурядова громадська організація у США почесно звільнених ветеранів Збройних сил США, котрі є українцями за походженням.  Заснована 29 травня 1948 року. Представники організації  підтримують Україну, особливо у сфері лобіювання інтересів у Сенаті та Конгресі США.