• In English
 • Юлія Свириденко у Давосі: Україна має підтримку СЕО глобальних корпорацій та міжнародних фінансових інституцій, необхідну для економічного відновлення
  Міністерство економіки України, опубліковано 18 січня 2023 року о 18:49

  Стратегічна сесія CEOs for Ukraine, яка відбулася 18 січня на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, зібрала багатьох керівників глобальних корпорацій та керівників міжнародних інституцій.

  «Під час обговорення важливо було почути, як світовий бізнес реагує на ті зусилля, які докладає Україна, аби перемогти у війни, здійснити структурні реформи та створити умови для відновлення інвестицій, у тому числі щодо страхування воєнних ризиків.

  Важливою новиною є те, що наші спільні зусилля лише посилюють підтримку України. Жодної втоми чи байдужості. Енергія українців надихає світ. Усі без винятку учасники дискусії наголосили на тому, що усвідомлюють потребу в інвестиціях у відбудову вже зараз, не чекаючи завершення війни», - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

  Міжнародні фінансові інституції, зокрема ЄБРР, ЄІБ, МФК наголосили на наявності достатніх фінансів для реалізації великих проектів в Україні. Керівництво МВФ акцентувало на важливості забезпечення макрофінансової стабільності.

  Представники корпорацій зацікавлені у здійненні приватних інвестицій через приватні фонди, які мають належне управління та чіткі параметри роботи. Збільшення присутності в Україні є важливим напрямком діяльності для корпорацій, це особливо стосується цифрових компаній. Також увагу було зосереджено на страхуванні ризиків, які зумовлені війною.

  У своєму виступі Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлії Свириденко висловила вдячність за таку підтримку з боку світового бізнесу. 

  Вона також наголосила, що війна не зупиняє структурних реформ, які спрямовані на створення сприятливого середовища для інвестицій. Юлія Свириденко розповіла про прогрес у забезпеченні страхування воєнних ризиків з боку MIGA та DFC.

  Особливий наголос було зроблено на важливості інвестицій саме зараз, коли потреба підтримати функціонування економіки особливо важлива.

  «Результати стратегічної сесії відображають загальний тренд дискусій з приватним бізнесом, які відбуваються у рамках Всесвітньому економічному форумі. Корпорації мають надзвичайний інтерес в інвестиціях та в розширенні своєї присутності в Україні. А пріоритетні напрямки роботи Міністерства - дерегуляція, страхування воєнних ризиків, інструменти заохочення інвестицій - відповідають запитам іноземних компаній», - додала Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України.