• In English
 • 18 січня: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 18 січня 2023 року о 18:43

  Головне: 

  • В Україні створили чат-бот з інформацією про календарні щеплення та планові медичні обстеження. Завдання чат-бота — підвищити обізнаність про можливості безоплатної діагностики та лікування, про перелік медичних послуг, які фінансуються з державного бюджету, та права пацієнтів загалом. Сервіс розповість, які дослідження і в якому віці варто зробити, які з них безоплатні та як їх отримати. Чат-бот доступний у месенджерах Telegram та Viber.
  • Українці, які вимушено виїхали за кордон, зможуть скористатись застосунком «Подія». Через нього можна шукати допомогу і запропонувати волонтерські послуги, отримати психологічну та юридичну підтримку, отримати інформацію про гуртки для дітей, проведення онлайн заходів. Наразі онлайн-події доступні лише для українців у Німеччині, але згодом така можливість з’явиться і в інших країнах.
  • У межах роботи телемедичного напряму в Україні вже запроваджено 7 проектів надання медичної допомоги із застосуванням 5 телемедичних платформ. Новітня платформа інтерактивного телеконсультування «Epiqar» дозволяє віддалено консультувати під час проведення хірургічних втручань, надає можливість отримати новий досвід у проведенні оперативних втручань. Також лікарі можуть перебуваючи в будь-якому місці, за наявності підключення до інтернету, брати участь у проведенні операційних втручань або переглядати збережені раніше та архівовані записи. Хірурги можуть бачити в чіткому розширені 4K, що відбувається з органами пацієнта. Система ґрунтується на програмному забезпеченні, яке працює з медичним обладнанням та забезпечує трансляцію аудіопотоку за допомогою Bluetooth-колонки та підключення навушників. Медичним закладам України було передано 326 телемедичних пристроїв, серед яких системи Teledoc Health, KTG Sigmafon, телемедичні планшети від Microsoft тощо. Також нещодавно Україна отримала 20 медичних роботів «Homedoctor» від іспанської неурядової громадської організації «Help to Ukraine».
  • 8567 українців з деокупованих територій Київщини, Херсонщини, Миколаївщини і Харківщини, отримали медичну допомогу від команд медицини катастроф за період з квітня по грудень 2022 року. За цей час медики 9 команд, а це 155 висококваліфікованих спеціалістів системи екстреної медичної допомоги, здійснили 36 виїздів.
  • Українські спортсмени здобули першу медаль на всесвітній зимовій універсіаді. Біатлоністи Юлія Городна (Чернігівський інститут інформації, бізнесу і права) та Степан Кінаш (Харківська державна академія фізичної культури) посіли третє місце у одиночній змішаній естафеті на Всесвітній зимовій універсіаді в Лейк-Плесіді (США).
  18 січня: Ситуація в соціальній сфері