• In English
 • Юлія Лапутіна: Мінветеранів розподілило всі 5,5 млрд грн житлових субвенцій, 700 ветеранів вже отримали грошові компенсації
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 19 вересня 2023 року о 17:03

  Міністерство у справах ветеранів України завершило розподіл субвенцій на виплату грошової компенсації для придбання житла за чотирма бюджетними програмами в обсязі 5,5 мільярдів гривень, які передбачені на 2023 рік. За рахунок розподілених коштів грошову компенсацію за житло цьогоріч отримають майже 2500 осіб. Про це повідомила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

  Йдеться про ветеранів війни, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали участь в бойових діях на території інших держав, Революції Гідності, та членів сімей загиблих (померлих) з числа таких ветеранів.

  Це особи, по яким прийнято рішення про призначення грошової компенсації на 01.03.2023 і рішення про виплату грошової компенсації тим ветеранам, які вдруге вимушено перемістилися з територій бойових дій чи тимчасово окупованих агресором населених пунктів після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.

  Виплату грошової компенсації за житло буде здійснено бенефіціарам на спеціальні рахунки, які вони відкривають в Ощадбанку. Після отримання коштів особи придбають житлові приміщення, які вони попередньо обрали самостійно. Таке житло може бути, як на вторинному ринку, так і на первинному — за умови, що воно обов’язково введено в експлуатацію.

  “Ці кошти розподілено по всій Україні відповідно до потреб, крім тимчасово окупованих територій та районів, де точаться активні бойові дії. Таким чином, ветерани війни, а також члени їхніх сімей зможуть нарешті придбати житло, хто в цьому році, хто в наступному. На сьогодні грошову компенсацію вже виплачено більше ніж 700 особам зазначеної категорії, з них 13 ветеранів придбали житло”, – поінформувала Юлія Лапутіна.

  Міністр також повідомила, що в умовах викликів сьогодення завдяки спільній та продуктивній роботі з Офісом Президента України, Урядом, Міністерством фінансів, Мінветеранів вдалося передбачити у проекті Державного бюджету на 2024 рік видатки в обсязі 5,2 млрд гривень на виплату грошової компенсації за житло. Це дасть можливість забезпечити житлом тих одержувачів, які перебувають в черзі на її виплату на 01.03/06.2023.

  З покроковою інструкцією щодо забезпечення житлом ветеранів та членів їхніх родин можна ознайомитися за цим посиланням.

  Нагадаємо, 15 вересня Уряд затвердив проект держбюджету на 2024 рік, в якому вдвічі збільшив фінансування ветеранської політики — до 14,3 млрд грн.