• In English
 • Денис Шмигаль: Уряд ухвалив низку важливих антикорупційних рішень
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 19 вересня 2023 року о 17:25

  Цифровізація усуває людський фактор і наближає державні послуги до людини на відстань одного кліку. За два роки її антикорупційний та економічний ефект склав понад 16 млрд грн. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

  Під час засідання 19 вересня Уряд ухвалив низку важливих антикорупційних рішень. Зокрема, схвалив законопроект про ратифікацію угоди з Організацією економічного співробітництва та розвитку.

  «Україна приєднається до робочої групи щодо боротьби з хабарництвом у міжнародних ділових операціях. Вже маємо статус потенційного кандидата на вступ до Організації. Крок за кроком наближаємося до повноцінного членства», — відзначив Денис Шмигаль.

  Крім того, Уряд затвердив законопроект, що приводить українське законодавство до стандартів FATF — Міжнародної  групи з протидії відмиванню брудних грошей.

  «Ведемо діалог з FATF щодо включення росії до «чорного списку» Групи за фінансування тероризму. А поки цього не сталося, урегульовуємо процедуру внесення рф до національного списку терористичних країн», — сказав Прем’єр-міністр.

  Також, за словами очільника Уряду, цим проектом закону забороняється надавати кошти, активи та економічні ресурси тим, хто включений до переліку осіб, пов’язаних із провадженням терористичної діяльності та осіб, які перебувають під міжнародними санкціями.

  Серед іншого, Кабінет Міністрів України затвердив методологію визначення кінцевого бенефіціарного власника підприємства. 

  Як зауважив Денис Шмигаль, цим рішенням буде продовжена імплементація стандартів FATF: «Виконуємо умови отримання макрофінансової допомоги від ЄС та зобов’язання на шляху до членства в Євросоюзі».

  Денис Шмигаль: Уряд ухвалив низку важливих антикорупційних рішень