• In English
 • Європейська Комісія спільно з Мінкультури провели семінар TAIEX щодо європейських практик розвитку креативних індустрій
  Міністерство культури України, опубліковано 18 вересня 2018 року о 16:41

  18 вересня відбувся семінар TAIEX «Вивчення законодавства ЄС, національних законодавчих актів та найкращих практик розвитку та підтримки культурних та креативних індустрій», організований Європейською Комісією спільно з Міністерством культури України.

  Семінар проводився з метою вивчення законодавства ЄС, національних законодавчих актів та найкращих практик розвитку та підтримки культурних та креативних індустрій, реалізації європейського досвіду в Україні для розробки змін у законодавчій базі.

  Міністр культури України Євген Нищук наголосив на важливості участі в семінарі представників обласних, міських адміністрацій, маленьких містечок, фахівців у культурній, соціальній, освітніх сферах, туризмі.

  «Семінар є гарною нагодою познайомитись з інноваційним досвідом і запровадити його у формуванні та імплементації власних політик. Культурні і креативні індустрії підвищують якість людського капіталу, збільшують туристичну привабливість регіонів, створюють додаткові робочі місця з інклюзивним потенціалом. Важливо застосовувати здобутий тут досвід на місцях: завдяки синергії культури, освіти й туризму ми можемо вирішити багато нагальних соціальних проблем», - говорить Євген Нищук.

  Міністр культури також відзначив, що креативні індустрії - це перспективний для експорту сектор економіки, який має додаткові перспективи сприяти покращенню іміджу України за кордоном. А розвиток креативних індустрій - логічний для України крок з огляду на тенденції світової економіки, що зосереджується в інноваційному та інформаційному капіталах. Зокрема, розвиток креативних індустрій і створення сприятливих умов для формування креативної економіки є одним з пріоритетів діяльності Міністерства культури.

  «Основна мета Міністерства культури України - створити необхідне підґрунтя для розвитку креативних індустрій, а також забезпечити умови, за яких реалізуються культурні права, існує рівний доступ до ресурсів та інфраструктури, з’являються стимули для творчості, культурного виробництва та креативного підприємництва. Для досягнення нашої місії нам важливо почути досвід міжнародних експертів, щоб застосувати найкращі практики для підтримки креативних індустрій в Україні. Сподіваюся, сьогоднішня співпраця допоможе сформувати нову модель розвитку креативних індустрій та окреслити інноваційні способи провадження культурної політики», - наголошує Євген Нищук.

  Як повідомила перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко, креативні індустрії вже багато років є прибутковим сектором світової та української економіки. За результатами дослідження, що проводилося в Україні за методологією «Індикаторів впливу культури на розвиток» в межах програми «Культура і креативність», креативні індустрії забезпечують 4% ВВП держави. Однак налагодження екосистеми, в якій будуть розвиватися креативні індустрії, неможливе без підтримки європейських партнерів. За останні років Україна стала учасником кількох міжнародних програм, які зокрема передбачають експертну підтримку в галузі культури, гранти на креативні проекти, мобільність, технічну допомогу. Це такі програми, як «Культура і креативність: програма ЄС і Східного партнерства» (2015-2018), «Креативна Європа» (2014-2020), «Мости культури» (Culture Bridges - 2017-2020), п’ятирічна ініціатива «Креативна іскра» (Creative Spark).

  «Переконана, що розвиток креативних індустрій в Україні, що базуються на оригінальному національному культурному спадку, сприятиме підвищенню якості людського капіталу в Україні, плеканню європейських цінностей толерантності й рівності, а разом з тим - економічному й соціальному розвитку всієї країни та її громадян», - говорить Світлана Фоменко.