• In English
 • МІП: У Києві обговорили перспективи деокупації Криму
  Міністерство інформаційної політики України, опубліковано 18 вересня 2018 року о 16:12

  14 вересня 2018 року у Києві в рамках щорічного форуму Ялтинської європейської стратегії відбулася дискусія на тему «Кримська декларація – що далі?», організована за підтримки Міністерства інформаційної політики України.

  Захід модерувала перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова. «Ми маємо шукати відповіді на надскладні запитання. Серед них: як повертати Крим? Переконана, що злочин окупації Криму та агресії на Донбасі не є локальним. Він має вплив на всю міжнародну систему безпеки. Повернути Крим - спільна задача демократичного світу, перш за все країн, що гарантували безпеку України», - зазначила вона.

  Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров заявив, що затягування розгляду питання внесення змін до Конституції щодо створення кримськотатарської автономії шкодить державі у цілому. «Коли йдеться про Крим, я впевнений, що актуалізація з боку української держави з різних аспектів, зокрема щодо внесення змін до Конституції в частині відновлення прав кримськотатарського народу, змушуватиме наших міжнародних партнерів бути більш активними», - сказав він.

  На думку старшого експерта з питань безпеки і оборони брюссельського представництва Фонду Маршалла «Німеччина-США» Бруно Лете, США та європейські країни мають продовжувати чинити тиск на Росію. «Дуже важливо, щоб Захід продовжував свою політику невизнання окупації, а за можливості і посилював, розширював її», - зазначив експерт.

  Посол з особливих доручень МЗС Олег Герасименко переконаний, що військового шляху повернення анексованого Росією Криму не існує. «Є політико-дипломатичний шлях, є юридичний шлях - саме на цих напрямках ми працюємо», - підкреслив він.

  «Рішення, які повинні знайти Україна і міжнародне співтовариство, будуть складними і нелінійними», - вважає заступник Міністра юстиції України Сергій Петухов.

  У заході взяли участь Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, професор міжнародних відносин Джорджтаунського університету США Чарльз Купчан, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, Посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель, члени Меджлісу кримськотатарського народу, правозахисники та експерти.

  Дискусію організували Міністерство інформаційної політики України, Меджліс кримськотатарського народу та БО «Ялтинська європейська стратегія».

  У рамках заходу відбулися дві фотовиставки, присвячені історії та сучасності кримськотатарського народу та корінним народам Криму.