• In English
 • «Євромапа» має стати інструментом щорічного моніторингу євроінтеграції регіонів України - Дмитро Кулеба
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 11 листопада 2019 року о 13:36

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба, 11 листопада, взяв участь у дебатах і презентації результатів дослідження «Євромапа України. Рейтинг європейської інтеграції областей», здійсненого аналітиками Центру «Нова Європа» у співпраці з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

  «Вперше зроблена спроба виміряти, як глибоко європейська інтеграція проникла в українські регіони. Ми зацікавлені у тому, щоб подібний рейтинг складався щорічно. Ми готові до стратегічного партнерства з Центром «Нова Європа», аби він виступав як незалежний інструмент моніторингу урядових зусиль», - зазначив Дмитро Кулеба.

  Рейтинг складений за 34 індикаторами у 8 сферах, які відображають динаміку зближення окремих регіонів країни з ЄС. Результати дослідження презентували директор Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук, та перший заступник директора Центру Сергій Солодкий.

  До трійки лідерів увійшли Львівщина, Івано-Франківщина та Вінниччина. Однак і їхній прогрес поки що далекий від бажаного рівня: вони набрали дещо більше половини можливих балів за кожним з індикаторів. Південні та східні області лідирують у низці секторів. Миколаївщина посіла перше місце з нарощування експорту на ринок ЄС. Донецька та Луганська області очолюють рейтинг за кількістю проектів в рамках кредитної підтримки з боку ЄБРР і ЄІБ, а Херсонська та Харківська – за обсягами фінансування таких проектів. Серед областей, які мають найбільшу кількість підприємств із капіталом із країн ЄС, – Дніпропетровська і Харківська.

  Віце-прем‘єр-міністр також зауважив, що результати дослідження показують недостатній рівень розуміння місцевими посадовцями важливості євроінтеграції України, яка сприймається ними, як дещо далеке. Натомість, вона надає конкретні переваги для українських регіонів. Це, насамперед, залучення в регіони України проектів транспортної та прикордонної інфраструктури, іноземних інвестицій та допомоги ЄС; розвиток Єврорегіонів та реалізація ініціатив щодо міст-побратимів; максимальне залучення регіонів до освітніх, наукових, культурних проектів/програм ЄС; підтримка малого та середнього бізнесу в регіонах.

  Віце-прем’єр-міністр нагадав, що Уряд нині працює над створенням регіональних офісів євроінтеграції. «Наша мета - забезпечити рівномірність розвитку регіонів. Щоб у кожному регіоні існувала база, такий собі інкубатор європейської інтеграції», - зазначив він. «Мета не в тому, щоб перерізати стрічку, а щоб потім також заміряти, яким чином перерізана стрічка впливає на зміну ситуації у конкретній області», - зазначив Віце-прем’єр-міністр, говорячи про плани щодо відкриття офісів євроінтеграції. «Ми вже домовилися з керівником Херсонської області, що перший офіс ми відкриємо там. І я, з одного боку, засмучений певними низькими показниками Херсонської області, а з іншого боку, ще раз переконався, що ми зробили правильний вибір місця для першого регіонального офісу. Ми йдемо туди, де є системні проблеми», - пояснив Дмитро Кулеба.

  На заході виступили Надзвичайний та Повноважний Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг, Виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко. У дебатах взяли участь українські експерти, аналітики і політики. Захід відбувся в рамках Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

  Завантажити презентацію дослідження можна /тут/.

  «Євромапа» має стати інструментом щорічного моніторингу євроінтеграції регіонів України - Дмитро Кулеба