• In English
 • Євроінтеграційні процеси в Україні аналогічні тим, які проходили країни-кандидати на вступ до ЄС, – Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 20 червня 2018 року о 18:45

  Із моменту тимчасового застосування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС розпочались незворотні процеси європейської інтеграції України, аналогічні тим, що виконують країни-кандидати на вступ до ЄС. Про це заявила Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час презентації звіту про роботу Уряду в 2017 році, яка відбулася на засіданні Комітету економічної політики Верховної Ради України за участі Прем`єр-міністра та інших членів Кабінету Міністрів.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала, що виконання Угоди про асоціацію в економічній частині у 2017 році дозволила значно збільшити обсяги експорту України до країн ЄС. Так 40,5 % нашого експорту припадає на ЄС. Між Україною країнами ЄС діє єдине правове поле діяльності компаній на основі принципів та вимог права ЄС. Окрім цього, запроваджено систему ринкового нагляду за принципами, що існують в європейських країнах.

  Найбільш значні успіхи, за словами Віце-прем`єр-міністра, простежуються в освітньому та фінансовому секторах, а також секторах енергетики й енергоефективності та підприємництва.

  «Імплементація Угоди дозволила Україні покращити свої позиції у світових рейтингах, пов’язаних з легкістю ведення бізнесу та конкурентоспроможністю, а саме – 81 місце в глобальному рейтингу конкурентоспроможності 2017-2018 та 76 місце в рейтингу Doing Business 2018», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Вона подякувала парламентарям за плідну співпрацю і зазначила, що за три місяці з дати узгодження Дорожньої карти законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію можна стверджувати, що цей документ справді працює: «Із 57 законопроектів Дорожньої карти 12 вже ухвалено, серед них: 5 – в другому читанні та в цілому, 7 – в першому і за основу».

  Разом з тим, переконана Віце-прем`єр-міністр, зважаючи на високу динамічність розвитку права ЄС, потрібні чітке розуміння та бачення першочергових та пріоритетних сфер співробітництва між Україною та ЄС. Для подальшої більш тісної інтеграції з ЄС наразі обрано чотири пріоритетних галузі. Ідеться про повну інтеграцію України до енергетичного, в першу чергу, газового ринку ЄС; співробітництво у сфері цифрової економіки; співпрацю у сфері юстиції, свободи та безпеки; а також взаємодію у сфері митного співробітництва та технічного регулювання.

  Євроінтеграційні процеси в Україні аналогічні тим, які проходили країни-кандидати на вступ до ЄС, – Іванна Климпуш-Цинцадзе