• In English
 • Євген Нищук: У сучасному суспільстві надзвичайно важливо забезпечити рівні можливості, доступність та повагу до всіх, хто є навколо нас
  Міністерство культури України, опубліковано 01 лютого 2019 року о 17:51

  1 лютого у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, на першому ярусі Великої лаврської дзвіниці, презентували спеціальний соціальний проект «Відеостіна» для відвідувачів з інвалідністю та маломобільних груп населення.

  Міністр культури України Євген Нищук наголосив на важливості запровадження інклюзії в закладах культури та загалом підвищення загальної культури спілкування, ставлення суспільства до людей, які потребують особливої уваги.

  «Коли ми говоримо про європейську інтеграцію, коли ми говоримо взагалі про людяність і людські цінності, найважливішими темами у сучасному суспільстві є: рівні можливості, доступність та повага до всіх, хто є навколо нас. Дуже важливо, що коли ми говоримо про культурну політику, порушується питання доступності закладів культури для всіх членів суспільства, забезпечення рівного доступу до культурних та історичних надбань, музики, театру, художніх виставок, що дозволить відчувати цей великий спадок, який дарувала нам наша історія та культура», - говорить Євген Нищук.

  «Зокрема, сьогодні ми знаходимося в сакральному і святому місці для України - пам’ятці ЮНЕСКО - Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику. Я дуже радий, що ми сьогодні презентуємо такий проект, який дає можливість побачити дзвіницю та краєвиди навколо, що в наших музеях і заповідниках з’являються 3D-мапи та тривимірні моделі пам’яток, які описані шрифтом Брайля. Люди з вадами зору можуть на дотик відчути кожен елемент тої чи іншої будівлі чи святині, а також дізнатися їх історію. Сьогоднішня презентація носить характер діалогу, і тут важливо почути зауваження та ідеї для продовження цього процесу, подібна ініціатива має мати місце не лише у столиці, а й у кожному куточку України – у бібліотеках, музеях, громадських просторах», - додав Міністр.

  «Відеостіна» – сучасний технічний комплекс із чотирьох 55-дюймових моніторів, розміщених на першому ярусі дзвіниці, та чотирьох камер з 45-кратним збільшенням, встановлених на її четвертому ярусі. За допомогою пульта управління можна скерувати камери, запрограмувавши напрямок руху у режимі он-лайн (схід, захід, південь, північ) та ознайомитися з архітектурним комплексом заповідника у цілому і його пам’ятками зокрема, помилуватися мальовничими краєвидами Києва.

  «Інклюзія - це те, що торкається прав людей, освіти, інфраструктури і доступу до культури. Поєднання в цьому старовинному місці древньої історії Київської Русі та ІТ-технологій говорять про те, що ми рухаємось до усвідомлення суспільством та владою цінностей, пов’язаних із забезпеченням прав людини, - зазначив Голова Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич. - Я вдячний команді заповідника, і мені приємно, що Мінкультури продовжує роботу в цьому напрямку. Те, що сьогодні зроблено, спонукає мене до оптимізму щодо свідомості суспільства по відношенню до прав людей з інвалідністю. Рухаємось до цивілізованої України!»

  Захід відбувся у форматі діалогу із людьми з інвалідністю з метою отримання відгуків, порад, побажань для вдосконалення умов відвідування заповідника представниками різних соціальних груп.