єОселя: за тиждень 157 українських родин отримали доступну іпотеку

Міністерство економіки та довкілля України, опубліковано 17 серпня 2026 року о 16:25

За минулий тиждень за програмою доступних кредитів єОселя українці отримали 157 нових кредитів на суму 327,6 млн грн.

З них кредити під 3% отримали:

  • 34 військовослужбовці та представники сектору безпеки
  • 21 ветеран
  • 7 медиків
  • 7 педагогів
  • 2 науковці.

Кредити під 7% отримали:

  • 52 українці без власного житла
  • 35 ВПО.

Загалом, з початку 2026 року 5 253 українці скористалися програмою єОселя та отримали пільгові іпотеки на суму 10,3 млрд грн.

Найбільше кредитів у межах програми надано у Київській області – 51, місті Києві – 27, Львівській області – 11.

За типом нерухомості: 87 українців отримали кредит на житло першого продажу, з яких 54 об’єкти – на стадії будівництва. Ще 70 кредитів видано на придбання житла на вторинному ринку.

За умовами програми, держава передбачає компенсацію 70% першого внеску за іпотекою, 70% щомісячних платежів протягом першого року кредитування, а також до 40 тис. грн на супутні витрати при оформленні іпотеки. Деталі за посиланням.

Довідково

Програма єОселя є однією зі складових політики «Зроблено в Україні», що спрямована на стимулювання попиту на українські товари й на створення сприятливих умов для розвитку виробництва.

Програму реалізовують Мінекономіки спільно з Міністерством цифрової трансформації та ПрАТ «Укрфінжитло». Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Sense Bank, Банк Кредит Дніпро, ТАСКОМБАНК, BISBANK, Радабанк.