• In English
 • Єдність означає протистояння тим, хто намагається накласти вето на майбутнє Європи, – Ольга Стефанішина
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 24 листопада 2023 року о 16:42

  Справжнє лідерство, відданість, поклик часу та історії вимагають серйозних рішень та серйозної відповідальності. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина у п’ятницю, 24 листопада, під час виступу на спеціальному заході «Європейська стратегія щодо України: ціна поразки без переваг перемоги», організованому Німецькою радою з міжнародних відносин (DGAF), у Берліні, Німеччина.

  «Перше питання, яке я чую сьогодні тут від моїх колег: які настрої в Україні? Переконана, відповідь на нього є також відповіддю на чимало інших питань, які ви чуєте у внутрішньому дискурсі. В Україні нічого не змінилося. Ми все ще ведемо війну, все ще захищаємося. Наші люди все ще гинуть, наші Збройні Сили все ще боронять нас. Наша рішучість залишається незмінною. Але змінюється глобальний наратив», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

  З її слів, надзвичайно важливо, щоб глобальний фокус уваги щодо України залишався так само незмінним. Адже наша перемога є ключовою умовою для забезпечення безпеки та сталого миру на всьому європейському континенті.

  «Те, чого ми навчилися за ці понад півтора роки війни – не рахувати дні. Підтримка, відданість і результат не повинні залежати від того, коли настане день перемоги. Якщо ми будемо дивитися з цієї точки зору, досягнемо величезної еволюції», – заявила Ольга Стефанішина.

  Віце-прем’єр-міністр нагадала про Формулу Миру з 10 кроків, представлену Президентом України Володимиром Зеленським у листопаді 2022 року на саміті лідерів «Групи двадцяти».

  З її слів, сьогодні всі 27 лідерів ЄС, Всі 31 країна-член НАТО одностайно підтримали Формулу Миру. Для обговорення Формули проведено 3 раунди консультацій більш ніж з п'ятдесятьма країнами. Всі, хто працює над цим документом, твердо стоять на принципах Статуту ООН щодо поваги до територіальної цілісності і суверенітету держави.

  На сьогодні вже очікуються рішення держав щодо управління конфіскованими активами російської федерації. Є дуже сильну підтримка в питаннях від планування транзиту до Європи та Азії до неможливості застосування будь-якого ядерного шантажу. І це – лише три пункти Формули.

  «І втілення Формули Миру, і дотримання її принципів, і відновлення безпеки в Європі – це наступні кроки, які ми очікуємо від Європейського Союзу. Саме тому ми так віддані рішенням, які ми чекаємо побачити 15 грудня від Європейської Ради. Тому що нам потрібно досягти перемоги, нам потрібно зберегти мир і нам потрібно розпочати нову хвилю розвитку Європи, ширшої Європи. Це дуже чітке бачення з нашого боку, і ми не рахуємо дні, ми йдемо шляхом дій і прогресу», – підкреслила Ольга Стефанішина.

  Вона відзначила, що попри виклики війни, Україна продовжує рухатись, трансформуватись і реформуватись. Так, всі рішення Вільнюського саміту НАТО вже імплементовані. Забезпечено функціонування всіх інституцій, пов'язаних з верховенством права, посиленням боротьби з корупцією, проведені необхідні реформи в інших сферах.

  «Урок, який ми винесли з Вільнюського саміту, полягає в тому, що дуже важливо, щоб рішення лідерів були підтримані громадською думкою, підтримані парламентами, а також баченням ширшої картини. Ми бачимо зараз тенденцію в деяких столицях зосереджуватись лише на внутрішніх питаннях. Але справжнє лідерство, відданість, поклик часу та історії вимагають серйозних рішень та серйозної відповідальності. Саме тому ми повинні дотримуватися ширшого порядку денного, ширшої картини і зберігати єдність. Ми повинна говорити один з одним, переконувати і допомагати тим, хто все ще сумнівається або намагається накласти вето на майбутнє Європи. Говорити з ними і брати на себе відповідальність за це вето. Вето однієї країни 15 грудня означатиме безвідповідальність інших, хто не працює над тим, щоб зосередитися на ширшій картині, на майбутньому Європи», – наголосила Віце-прем’єр-міністр.