• In English
 • Підрозділи системи МВС посилюють співпрацю з австралійськими партнерами для реагування на виклики сьогодення
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 24 листопада 2023 року о 15:37

  З початку повномасштабної війни міжнародна спільнота постійно підтримує український народ, надаючи технічну та фінансову допомогу для протидії загрозам в умовах збройної агресії росії. Одним із партнерів є також Австралія.

  Саме тому в ДСНС відбулася зустріч заступника Міністра внутрішніх справ України Богдана Драп’ятого, керівництва ДСНС із Надзвичайним і Повноважним Послом Австралії в Україні Брюсом Едвардсом, в ході якої учасники обговорили ситуацію щодо ліквідації наслідків ворожих атак росії проти України, питання протимінної діяльності, а також перспективи майбутньої двосторонньої взаємодії.

  "Я дякую народу Австралії за підтримку нашої країни і підрозділів системи МВС в умовах повномасштабної війни, у тому числі у сфері протимінної діяльності. 30% території України є потенційно небезпечними і потребують обстеження. Наразі ми працюємо над збільшенням штату саперів, адже розуміємо колосальні масштаби робіт. І в цьому напрямку вкрай важлива допомога міжнародних партнерів як у навчанні фахівців, так і в сучасній техніці і обладнанні для пришвидшення очищення територій від боєприпасів", - зазначив заступник Міністра внутрішніх справ України.

  У свою чергу, очільник ДСНС Володимир Демчук подякував партнерам за технічну підтримку, зокрема підрозділів Служби порятунку, від початку повномасштабної війни: "Рятувальники вже отримали 60 металошукачів, 55 генераторів різної потужності, інше необхідне обладнання, що використовується під час ліквідації наслідків збройної агресії. Ми дякуємо за технічне підсилення і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю".

  Разом з тим, Надзвичайний і Повноважний Посол Австралії в Україні запевнив, що Австралія і надалі підтримуватиме український народ у його прагненні бути вільними та незалежними: "Українці борються сьогодні не лише за свою свободу, але й за європейський суверенітет. Ми усвідомлюємо, наскільки важливу роботу здійснюють нині підрозділи системи МВС для гарантування безпеки людей. І розуміємо, що процес розмінування України - тривалий та непростий, тож наше спільне завдання, в першу чергу, зберегти життя мирних громадян в умовах мінної небезпеки".

  Міжнародна делегація оглянула спеціальні аварійно-рятувальні машини, що використовують надзвичайники у своїй роботі, а також познайомилася із талісманом саперів ДСНС - псом Патроном, який у своїй манері навчає дітей мінній безпеці.