• In English
 • Ярослав Демченков: Україна і Туреччина мають великий потенціал співпраці в енергетичному секторі
  Міністерство енергетики України, опубліковано 28 січня 2022 року о 17:09

  Заступник Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков зустрівся із заступником Міністра енергетики та природних ресурсів Туреччини Альпарсланом Байрактаром.

  Зустріч пройшла напередодні запланованого на початок лютого візиту в Україну Президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.

  «Ми зацікавлені в активізації наших двосторонніх відносин в енергетиці. Я переконаний, що конструктивне енергетичне партнерство наших країн сприятиме зміцненню енергетичної безпеки як на регіональному рівні, так і на рівні європейського континенту», - підкреслив Ярослав Демченков.

  Заступник Міністра наголосив, що Україна вважає перспективною співпрацю з Туреччиною у питаннях транспортування природного газу, розвідки та видобутку вуглеводнів на шельфі Чорного моря, а також використання турецькою стороною потенціалу українських підземних сховищ газу. Великий потенціал також має двостороння співпраця у питаннях розвитку відновлюваних джерел енергії та водневої енергетики.

  Обмін досвідом у впровадженні біржових інструментів та клірингу на енергетичних ринках є перспективним напрямком співпраці. Туреччина, як і Україна, реалізує програму реформування національного енергетичного сектору, кінцевою метою якого є зменшення залежності від викопного палива, створення конкурентного енергоринку та інвестиційно привабливої галузі енергетики.

  Альпарслан Байрактар своєю чергою наголосив, що турецька сторона також зацікавлена в посиленні співробітництва з Україною в енергетичній сфері.