• In English
 • Японія та Україна активізують співпрацю в ядерній енергетиці

  У Міненерговугілля проведено робочу зустріч із представниками Посольства Японії в Україні.

  Під час зустрічі обговорили  сучасний стан та перспективи розвитку ядерної енергетики  України та плани щодо співпраці з японською стороною в рамках реалізації спільних проектів.

  Світлана Кульчицька, заступник директора Департаменту - начальник відділу забезпечення міжнародних режимів безпеки та законодавчих ініціатив Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу, ознайомила з планами розвитку атомної галузі України згідно з прийнятими Енергетичною стратегією України до 2035 року, середньостроковим планом пріоритетних дій Уряду на період до 2020 року та на 2018 рік,  планом реалізації Концепції Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу на період до 2020 року та Комплексною (зведеною) програмою підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій.

  Поінформовано, що на сьогодні 15 енергоблоків АЕС України забезпечують виробництво понад 56% електричної енергії в балансі електроенергії країни.  Водночас Міненерговугілля спільно з НАЕК «Енергоатом» працює над вирішенням питань підвищення безпеки та продовження терміну експлуатації діючих енергоблоків,  добудови енергоблоків Хмельницької АЕС, формування фонду виведення з експлуатації енергоблоків АЕС, які відпрацювали свій ресурс, вирішення питання поводження з ВЯП та РАВ.

  Представники Міністерства наголосили, що українська сторона зацікавлена у співпраці з іншими країнами як у напрямку приладобудування, так і в напрямках, які забезпечують розвиток та модернізацію енергетичної сфери України.

  Японська сторона повідомила про наміри співпрацювати з Україною  з питань модернізації обладнання для ядерної енергетики, зокрема щодо виготовлення та модернізації турбін, у тому числі для атомно-енергетичних об’єктів в третіх країнах, та анонсувала підписання Меморандуму про взаєморозуміння між ПАТ «Турбоатом» і Toshiba Energy Systems, яке заплановане на червень 2018 року.