• In English
 • Якісна освіта сучасного воїна - міцний фундамент професійної армії, - Андрій Таран з нагоди Дня знань та початку нового навчального року
  Міністерство оборони України, опубліковано 01 вересня 2021 року о 10:55

  Міністр оборони Андрій Таран привітав курсантів, студентів, слухачів, ліцеїстів, науково-педагогічний склад закладів освіти системи Міністерства оборони України з початком навчального року.

  «Він має стати роком серйозних трансформацій системи військової освіти. Сучасне військо — це не лише про інноваційні технології, озброєння та військову техніку. Це, передусім, про високонавчений особовий склад, який постійно тренується й оновлює вже раніше здобуті знання. Адже щоб бути спроможним протидіяти ворогу, важлива не лише кількісна перевага, а й професійна фаховість військового персоналу», - наголосив Міністр.

  За його словами, завдання оборонного відомства — кардинальна зміна системи військової освіти: «Ми спрямовуємо зусилля, аби освіта, отримана у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти, закладах фахової передвищої військової освіти, військових ліцеях була не тільки престижною, але й якісною».

  Андрій Таран відзначив, що за експертної підтримки іноземних радників з держав-членів НАТО системно здійснюється формування новітніх засад освітньої діяльності та підготовки, спрямованих, зокрема, на розбудову багаторівневої системи професійної військової освіти в межах заходів оборонної реформи на середньострокову перспективу.

  Починаючи з 2021-2022 навчального року, курсанти та слухачі військових вишів навчатимуться за оновленими відповідно до стандартів Альянсу освітніми програмами для здобуття ступеня вищої освіти «бакалавр» та «магістр». Крім того, синхронізовано програми курсів професійної військової освіти, які розроблено з урахуванням натовських процедур планування та прийняття військових рішень. Підготовка військових ліцеїстів здійснюватиметься за новим Стандартом спеціалізованої освіти військового спрямування.

  За словами Міністра, в умовах стримування та відсічі російської збройної агресії та інших потенційних гібридних загроз Збройні Сили України потребують висококваліфікованих і мотивованих військових фахівців, здатних критично оцінювати обстановку та блискавично ухвалювати важливі рішення. Саме це забезпечить досягнення належного рівня взаємосумісності як з державами-членами і партнерами НАТО, так і ефективної міжвідомчої взаємодії на рівні складових сил безпеки та оборони України.