• In English
 • МОЗ: Які зміни в фінансуванні чекають на медичні заклади Національної академії медичних наук України
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 21 травня 2019 року о 15:54

  Заклади Національної академії медичних наук України (НАМНУ) повинні перейти на модель оплати послуг. Для цього вони мають реорганізуватися та укласти договір з Національною службою здоров’я України.

  Заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк взяв участь у загальних зборах НАМНУ, що відбувся 21 травня 2019 року.

  «Ми створюємо єдиний медичний простір - це означає, що пацієнт вільно обирає заклад, де хоче лікуватися, а Національна служба здоров’я заплатить гроші закладам, які надали послуги. Ці зміни в системі охорони здоров’я закріплені в Законі України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». І заклади НАМНУ не повинні бути поза позитивними змінами, які відбуваються», - сказав Павло Ковтонюк під час виступу.

  Павло Ковтонюк наголосив на основних принципах змін у фінансуванні закладів НАМНУ:

  Медичним закладам НАМНУ, як і всім закладам охорони здоров’я країни, необхідно перейти на модель оплати послуг замість бюджету на утримання. Для цього цим закладам потрібно укласти договори з Національною службою здоров’я України, щоби почати отримувати гроші за принципом «гроші йдуть за пацієнтом»;

  З метою переходу на нову модель фінансування заклади НАМНУ повинні провести реорганізацію.

  Перехід на нове фінансування буде поступовим, як і для всіх закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу;

  Науковий бюджет буде відокремлений від оплати за медичні послуги.

  Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я почало процес реорганізації відомчої медицини. У першу чергу будуть реорганізовані заклади, що належать МОЗ України - Центр дитячої кардіології та кардіохірургії, Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит», Національний інститут раку та Інститут серця МОЗ України.