• In English
 • Як проводити коректний облік викидів парникових газів: Міндовкілля провело тематичний семінар

  Вже з 2021 року визначені Урядом великі і середні промислові підприємства України будуть зобов’язані готувати плани з моніторингу викидів парникових газів та щорічно звітувати про викиди. Для того, щоб цей процес не викликав труднощів, Міндовкілля за підтримки проекту Світового банку «Партнерство заради ринкової готовності в Україні» (PMR) провело тематичний семінар для представників підприємств та установ.

  Як наголосила заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Ірина Ставчук, запуск системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів є важливою складовою реалізації кліматичної політики України.

  Проблема зміни клімату стає все більш актуальною на міжнародному рівні. Збільшується кількість ініціатив та приймаються конкретні кроки по декарбонізації економік. Так, Європейський Союз визначив кліматичну нейтральність ціллю Європейської Зеленої Угоди до 2050 року. Крім того, низка міжнародних фінансових інституцій відмовляються від підтримки проектів, що стосуються викопного палива. В той же час вуглеємність промислових процесів і транспортування стає частиною конкурентоздатності на міжнародних ринках. І ці тенденції посилюються.

  Негативні наслідки кліматичних змін вже змогла відчути на собі й Україна. Безсніжна зима та подальша посуха призвели до масштабних лісових пожеж, а літня аномальна кількість опадів – до трагедії у Карпатському регіоні. Відчутні наслідки зміни клімату і для українських фермерів та сільгоспвиробників, які зазнали суттєвих збитків через посухи та втрату врожаю.

  «Цей рік став рекордним в Україні з точки зору негативних економічних наслідків від зміни клімату. Тому питання декарбонізації важливі та актуальні для країни. Запуск системи моніторингу, звітності і верифікації викидів парникових газів є важливим елементом в реалізації кліматичної політики», - розповіла Ірина Ставчук.

  Заступник Міністра подякувала партнерам з проекту Світового банку «Партнерство заради ринкової готовності в Україні» (PMR) та усім експертам за допомогу в реалізації моніторингу, звітності та верифікації парникових викидів в Україні та зауважила, що Міндовкілля робить все можливе, щоб система запрацювала вчасно та якомога легше підприємства увійшли в цей процес.

  Саме для надання актуальної інформації підприємствам та установам, на діяльність яких поширюється система МЗВ, і проведено практичний семінар. У рамках заходу детально розглянуто положення нормативно-правових актів, типові форми стандартного та спрощеного плану моніторингу; звіт оператора; методичні рекомендації з оцінки викидів парникових газів за видами діяльності установок тощо.

  Нагадаємо, що 23 вересня 2020 року Кабінетом Міністрів України було прийнято низку нормативно-правових актів, що мають забезпечити прозорий та коректний облік викидів парникових газів промисловими підприємствами в Україні, а постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2020 № 614 затверджено положення про Міндовкілля, відповідно до якого Міндовкілля виконуватиме функції уповноваженого органу у сфері моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів.