• In English
 • Мінветеранів працюватиме над запровадженням дієвої системи реінтеграції жінок-ветеранок із військового до цивільного життя
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 30 жовтня 2020 року о 19:14

  Сьогодні на онлайн -засіданні, присвяченому 20-й річниці прийняття Резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки. Мир. Безпека», було піднято питання реінтеграції жінок ветеранок.

  У нараді, яка відбулася під головуванням Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, взяли участь представники міністерств та відомств на рівні заступників міністрів, також представниці громадянського суспільства, «Жіночого ветеранського руху» та Українського жіночого фонду.

  На сьогодні в Україні кількість ветеранок складає близько 16 тисяч, і ця цифра продовжує зростати, оскільки війна на сході триває. Серед основних проблем, з якими стикаються демобілізовані жінки — це упереджене ставлення працівників центрів зайнятості, медичних установ та соціальних служб, недостатня обізнаність щодо наявних послуг (оформлення статусу, отримання пільг), недосконалість механізму надання реабілітаційної допомоги та відсутність комплексного підходу до оцінки потреб жінок. Це ставить нові завдання перед державою та суспільством.

  За словами заступника з питань європейської інтеграції Олексія Ілляшенка, відтепер Мінветеранів відіграватиме координуючу роль у формуванні державної політики з соціального захисту та реінтеграції жінок-ветеранок, зокрема у вирішенні проблем медичного та матеріально-технічного забезпечення та налагодженні процесу інтеграції ветеранок з військового у цивільне життя.

  «Сьогодні склалася така ситуація, що після звільнення з військової служби жінки-ветеранки самостійно займаються пошуком себе в цивільному житті та чітко прописаного механізму реінтеграції в суспільство наразі немає», - зазначив заступник Міністра.

  Одним з інструментів реалізації зазначеного залишається розробка нормативно-правових змін не лише в контексті професійної адаптації, але й медичної та соціальної. Також важливим питанням залишається створення алгоритму запобігання та протидії домашньому насильству стосовно ветеранок в регіонах.

  Олексій Ілляшенко підкреслив, що Мінветеранів приділяє особливу увагу вдовам, які самостійно виховують дітей після загибелі чоловіка та одиноким матерям-ветеранкам.

  «Ми дуже вдячні, що питання жінок-ветеранок піднято на такому високому рівні. Надзвичайно важливо, що Міноборони, Мінсоцполітики та МОЗ також долучилися до вирішення проблем з реінтеграції ветеранок», - зазначив Олексій Ілляшенко.

  Свідченням того, що Міністерство підтримує ініціативи, що стосуються гендерної рівності та гендерночутливих потреб, є залучення до складу Міністерства національної консультантки з гендерних питань ООН Жінки Андріани Арехти.

  Мінветеранів спільно з UN Woman відстоюють впровадження гендерного компонента в державну політику щодо ветеранів та ветеранок і дотримання рівних прав та можливостей.