• In English
 • Мінветеранів та Національна гвардія уклали меморандум про співпрацю з питань реабілітації та реадаптації ветеранів
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 30 жовтня 2020 року о 18:58

  Сьогодні, 30 жовтня, Міністерство у справах ветеранів України та Головне управління Національної гвардії України домовилися про співпрацю у сфері психологічної реабілітації та психосоціальної реадаптації ветеранів НГУ.

  Відповідний меморандум сьогодні підписали заступник Міністра у справах ветеранів України Ігор Безкаравайний та командувач Національної гвардії України генерал-полковник Микола Балан.

  Документ передбачає взаємодію щодо розширення доступу ветеранів-військовослужбовців до інформації про права та обов’язки у сфері реалізації права на фізичну, психологічну реабілітацію та соціальну реадаптацію, забезпечення організації спільних заходів за програмою «декомпресія» та використання реабілітаційних центрів, санаторіїв і будинків відпочинку, які відповідають вимогам для суб’єктів із психологічної реабілітації.

  За словами Ігоря Безкаравайного, підписанням меморандуму відомства офіційно закріплюють раніше розпочату взаємодію з питань спільних напрацювань в області реабілітації та реадаптації ветеранів. Результати обміну інформацією та досвідом вже найближчим часом ляжуть в основу нової ефективної системи реабілітації ветеранів.

  «Процес комфортного повернення до соціуму військовослужбовця, який звільняється, необхідно починати у так званий транзитний період, коли людина переходить у статус військового ветерана. Це один з тих напрямків роботи, який ми хотіли б започаткувати з Головним Управлінням НГУ у режимі пілотного проекту. Мова йде про певну кількість військовослужбовців Національної гвардії, які висловили бажання звільнитися. Ми будемо з ними працювати у транзитний період і готувати до нового життя. Це передбачає з’ясування стану взаємовідносин у родині, соціальних потреб, наявності майбутньої роботи та безлічі інших питань. Адже зараз досить часто ми змушені реагувати на наслідки, яким можна було б запобігти, завчасно розуміючи ситуацію. У подальшому досвід реалізації такого проекту буде запропонований, як загальнодержавний», – зазначив Ігор Безкаравайний.

  У свою чергу командувач Нацгвардії генерал-полковник Микол Балан наголосив, що питання щодо реабілітації учасників бойових дій гостро постало ще у 2014 році, коли гвардійці стали на захист держави.

  «Тоді в НГУ до виконання завдань почали активно залучати психологів, що значною мірою покращило стан справ. Пізніше важливості набуло питання психологічної реабілітації. Нині ж організація психологічної реабілітації на значно вищому рівні, аніж на початку війни, проте необхідність нарощувати зусилля продовжує бути актуальною», – підкреслив Микола Балан.